Yüz Sıkılaştırıcı Doğal Maske: Botox Etkili

Biz kadınlar yaşımız kaç olursa olsun, her daim genç ve güzel görünmek isteriz. Bunun için “Yüz Sıkılaştırıcı Botox Etkili Doğal Maske” yapabilirsiniz.

Güzel görünmek için sıkı ve ışıltılı bir cilt gerekir. Ancak geçen yıllar, stres, uyku sorunları, hava kirliliği, sigara, alkol ve yanlış beslenme gibi bir çok faktör cildimizin yaşlanmasına, kırışıklıklar oluşmasına ve cilt sarkmasına neden olur. Kırışıklıklar kadar yüz sarkması da bizi yaşımızdan daha olgun gösterir ve bu durum çok can sıkıcıdır. Düzenli yapacağınız bakımla cilt sarkmasını toparlayabilir, sonrasında ise tekrar oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Şimdi tarifini vereceğimiz bu doğal ve yapımı kolay maske ile tüm bu yaşlanma etkenlerine “dur” diyerek daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Maskeyi düzenli olarak kullandığınızda kırışıklıkların azaldığını, cildinizin sıkılaşıp toparlandığını ve ışıltılı bir görünümüne sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Yüz Sıkılaştırıcı Botox Etkili Doğal Maske

Bu maskesyi evinizde bulabileceğiniz malzemelerle, ekonomik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Uygulaması da oldukça pratik olan bu maskenin etkisi ise oldukça fazladır.

Malzemeler:

  • 1 yumurta beyazı
  • Yarım çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Maskenin Yapılışı:

Yüz sıkılaştırıcı doğal maske yapımı çok kolaydır. Bir kase içerisinde yumurtanın beyazını köpürünceye kadar karıştırın. Daha sonra limon suyu ve hindistan cevizi yağını ekleyerek yeniden karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, yıkayıp kuruladığınız temiz cildinize dairesel hareketlerle sürün. 15 dakika bekleyip ardından yüzünüzü su ile yıkayın. Eğer yüzünüzü su yerine papatya çayı ile durularsanız, maskenin etkisini arttırmış olursunuz.

İlgili Yazı: Göz Çevresi Kırışıklığı İçin Doğal Çözümler

   Evde doğal yöntemlerle yüz sıkılaştırmak için bu maskeyi haftada 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz. Cildinizdeki sarkma belirgin bir haldeyse maskeyi ilk 2 hafta daha sık uygulayıp, sonrasında ise haftada 2-3 kez olacak şekilde yapabilirsiniz. Cildinizdeki değişimi çok geçmeden fark edeceksiniz. Yüz sıkılaştırıcı doğal maske uyguladıktan sonra rutin nemlendirme işleminizi yapmayı unutmayın. Nemlendirme, temizleme işlemi gibi cildin temel ihtiyaçlarındandır. Böylece maske ile sıkılaşan cildiniz, nemlendirme sonrası daha ışıltılı ve berrak olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.