Yay Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Yay burcu özellikleri, yay burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri, kişisel ve fiziksel özellikleri, yay burcunun sağlığı…

Yay Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

(22 Kasım – 21 Aralık) Yay Burcu Özellikleri

Yönetici Gezegeni : Jüpiter

Element : Ateş

Nitelik : Değişken

Uğurlu Sayıları : 5, 7

Uğurlu Gün : Perşembe

Uğurlu Taşı : Turkuaz

Uğurlu Renk : Mor

Tarot Kartı : Denge

Hayvan : At

Bitki : Karahindiba, dut, meşe, nergis, huş

Kıymetli Taş : Lal

Kıymetli Maden : Teneke

Yay Burcu Olumlu Özellikleri

Neşeli, iş bilir, açık zihinli, iyi yargılar, dışa dönük, özgürlüğüne düşkün, felsefik, dindar, olgun, eğitimli, sportmen, iyi niyetli, şanslı, hayal gücü yüksek.

Yay Burcu Olumsuz Özellikleri

Kaprisli, sorumsuz, aşırı iyimser, ani ilgi ve çabuk sıkılma, sabırsızlık.

Yay Burcu Kişisel Özellikler

Yay burcu insanlarının içten ve iyimser hayat görüşleri vardır. Kavrama yetenekleri geliştiğinden her işte başarılı olurlar. Genç yaşlarda heyecanlı, dikkatsiz ve geleneklere aykırıdırlar. Ancak geçmişteki hatalarından en çok ders alan insanlar, yay burcu insanlarıdır.

Özgürlüklerine aşırı derecede düşkün olan yay insanları, hayatları kısıtlandığı zaman içsel olarak alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılabilirler. Yay burcunun en önemli özelliklerinden biri de yeniliklere olan merakıdır. Bilmedikleri şeyleri araştırmayı ve keşfetmeyi severler. Çok yönlü kişilerdir ve birden fazla uğraşacakları şey olmasından mutlu olurlar. Bir konudan sıkıldıkları zaman kendilerini yorgun hissederler. Dışa dönük bir kişiliğe sahip olan yay burçları, uzun süreli hedefler seçerek, bunları gerçekleştirmek için uğraşırlar. Yayların kendilerine özgü bir felsefeleri vardır ve bu partnerlerine ilginç geldiği için yaylarla yaşamak zor gelir.

Cesur ve fütursuz kişilerdir. Şimdiye kadar görmediğiniz ve merak ettiğiniz tüm güzellikleri sunarlar. Yay burcundaki her iki cins de çapkın, cesur, sıcak kanlı ve flörtçüdür. Aşktan kaçmaz, aksine üstüne giderler.

Yay Burcu Fiziksel Özellikleri

Uzun boylu, ince bedenlidir. Çekici bir yüzleri, kahverengi saçları ve pembe beyaz tenleri vardır.

Yay Burcu Sağlığı

Enerji dolu yay burcunun vücutları çok sağlamdır. Spora eğilimli oldukları için bunun yararını yaşlılıklarında göreceklerdir. Sosyal yaşamları hareketli olduğu için dinç kalırlar. Kendilerine çok dikkat ederler ve bu yüzden kolay kolay hasta olmazlar. Hasta olurlarsa da bunu espri konusu yaparak naz yaparlar. Yay burcu kalçayı, karaciğeri ve üst baldırı temsil eder. Yemek ve içkiye düşkün oldukları için ilerleyen yaşlarda yağlı bir vücuda sahip olabilirler. Orta yaşlarda, romatizmal hastalıklara yatkın olurlar. Karaciğerleri hassas olduğu için alkollü içeceklerden uzak durmaları gerekir.

İLGİLİ YAZI: HANGİ BURÇ NASIL MUTLU OLUR?

Yayların en zayıf  noktaları, sinir sitemleridir. Sabırsız oldukları için kaza riskleri yüksektir. Metabolizmaları metal zehirlenmeleri, beslenme bozuklukları ve karaciğer toksinlerine karşı zayıftır.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.