Yapılmaması Gereken Stil Hataları: 11 Stil Hatası

Moda dünyasında, farklı tasarımcı ve stilistler tarafından dile getirilen birçok stil önerisi vardır. Bütün bu önerilerin dışında, moda dünyasında stil konusunda yapılmaması gereken kesin hatalar da mevcuttur. Sizin için  “ Yapılmaması gereken stil hataları nelerdir? ” bu yazımızda anlattık.

Yapılmaması Gereken Stil Hataları: 11 Stil Hatası

1) Yapılmaması Gereken Stil Hataları: İş Kıyafeti ve Düz Ayakkabılar

yapilmamasi-gereken-stil-hatalari

Düz ayakkabılar bileklerinizin ve bacaklarınızın daha kalın ve düz görünmesine neden olur. Zarif olmayan bu görüntü iş kıyafetiyle uygun olmayacaktır. Bu durumda tercihinizi stiletto ya da en azından biraz topuklu bir ayakkabıdan yana yapmaya özen gösterin.

2) Uzun Bluz ve Kot Pantolon

yapilmamasi-gereken-stil-hatalari

Dar ve uzun bir bluz ya da bady bedeninizi çok uzun gösterir. Üstelik şortla birlikte bu görüntü daha da garip olacaktır. Bu yüzden bady veya bluzunuzu pantolonun içine sokarak kullanmak daha iyi görünecektir.

3) Davetler İçin Hacimli Çanta Tercih Etmek

yapilmamasi-gereken-stil-hatalari

Hacimli çantalar rahat bir kombin ya da bir iş kıyafeti kombiniyle eşleştirilebilir. Ancak bir davete veya kulübe giderken daha küçük ve şık modelleri tercih etmelisiniz.

4) Kısa Etek ve Bilekte Biten Ayakkabı

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Bilekte biten ayakkabılar bacaklarınızı daha kısa gösterir. Bu istenmeyen etki kısa etekle daha da belirgin hal alır. En iyi seçenek, kısa etekle klasik topuklu ayakkabılar ya da uzun çizmelerdir.

5) Aynı Anda Birçok “Bol” Parça Tercihi

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Bol kıyafetler vücut şeklinizi tamamen gizler ve estetik bir görüntü oluşturmaz. Tüm parçalar yerine sadece bir parçayı bol seçerek dengeleyebilirsiniz.

6) Kısa Şort ve Çorap

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Şortla birlikte kalın, parıltılı veya daha farklı çorap ve taytlar hoş bir görüntü vermez. Bu yüzden şortu mevsimine göre, çorap ve tayt giymeden kullanmanız daha iyi bir kombin olacaktır.

7) Yüksek Belli Balon Etek

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Bu etek tipi düşük bel bir model ise iyi duracaktır. Yüksek belli balon etekler ise sadece düz durduğunuzda iyi görünecek, hareket ettiğinizde ince olsanız bile çıkıntılı bir karın görüntüsü yaratacaktır. Doğru stili seçerken şüpheleriniz varsa klasik etekleri tercih edin.

8) Yapılmaması Gereken Stil Hataları: Büyük Gelen Ayakkabılar

Büyük gelen ayakkabılar kötü bir görüntüye neden olurlar. Ayakkabı alışverişi yaparken günün erken saatlerini tercih etmelisiniz. Çünkü günün sonuna doğru şişmiş olan ayaklarınız yanlış ayakkabı almanıza sebep olabilir.

kadın modası

9) Boğazlı Kazak

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Bu tür giysilerde çok dikkatli olmalısınız, çünkü boynunuz daha kısa görünebilir. Açık boyunlu giysilerinizi gerekirse fularla zenginleştirebilirsiniz.

10) Düzgün Oturmayan Kotlar

moda ve stil

Kot gevşemeye meyilli bir kumaştır. Bu nedenle, ilk denemenizde biraz bol gelen kot bir süre sonra daha da genişleyip şekilsiz duracaktır. Kot alırken biraz sıkı olanı seçerseniz daha uzun süre düzgün görünümünü korumuş olursunuz.

11) Yapılmaması Gereken Stil Hataları: Görünen Sütyen Askıları

Görünen sütyen askıları kötü bir görüntüye sebep olur. Bu yüzden askılarınızı çapraz takabilir ya da bir ataç kullanarak askılarınızı sırt kısmında bir araya getirebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: KISA BOYLU KADINLAR İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

Kaynak

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.