Sıvı Yüz Gerdirme Tekniği: Kısa Sürede Genç Bir Cilt

Sıvı yüz gerdirme tekniği nedir, sıvı yüz gerdirme (Likit Facelift) yöntemi işe yarıyor mu?, yan etkileri var mı?

Yıllar geçtikçe kilo kaybı, nemsiz kalma ve belirginleşmeye başlayan kırışıklarla birlikte cilt içeriğinde azalan kolajen doku kaybına bağlı olarak görülmeye başlayan yaşlanma belirtileri, hemen hemen herkesin kâbusu. Buna ek olarak, bir süre sonra destek dokusu da azalınca cilt sarkması kaçınılmaz olabiliyor. Bu tür yaşlanma belirtilerinden sonra genel olarak herkesin aklına gelen çözüm ise kırışıklık karşıtı kozmetik ürünlerden yardım almak oluyor. Ancak, maalesef derinin sadece üst tabakalarına etki eden bu tür ürünlerden beklenilen etki elde edilemiyor. Bu aşamada ise kişi daha cesur davranarak yüz gerdirme ya da yüz asma ameliyatları gibi çözümlere yönelebiliyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz likit facelift yöntemiyle kısa sürede genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Sıvı Yüz Gerdirme (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu?

sivi-yuz-gerdirme-teknigi

Her konuda olduğu gibi, yüz gerdirmek için de kolay bir yöntem var. Deri altına enjekte edilmesinden dolayı ‘likit facelift’ yöntemi olarak bilinen bu yöntemde, dolgu olarak deri altına kas rahatlatıcı ürünler enjekte ediliyor ve bu sayede cildin gençleşmesi sağlanıyor.

Bu yönteminin en çok işe yaradığı cilt tipleri ise, hafif ve orta sarkmaları olan ciltler denilebilir. Ayrıca bu yöntem, çene etrafında çizgileri belirmeye başlayanlar veya belirgin doku kaybı olanlar için de oldukça etkili. Bununla birlikte, kanama bozukluğu, şeker hastalığı, kas ve sinir rahatsızlığı ya da bağışıklık sistemi gibi rahatsızlıkları olanlar için likit facelilit yönteminin uygun bir yöntem olmadığını belirtmekte de yarar var.

Likit Facelift Yönteminin Yan Etkileri Var mı?

Bu yöntemin bilinen en büyük yan etkisi, iğne giriş yerlerinde görülen hafif morluklar ve kızarıklıklar. Ancak bu morluklar birkaç gün içerisinde geçiyor. Ayrıca birçok kişinin çekindiği şiş yüz görünümü ya da balonsu yüz görünümü sıvı yüz gerdirme yönteminde görülmüyor. Üstelik sıvı yüz gerdirme yöntemi 1-2 yıl için geçerli olsa da, yüze enjekte edilen sıvı hyaluronik asit sayesinde cilt kendi yağ dokusunu üretmeye başlıyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Daha genç bir cilt için cilt bakımınızı ihmal etmeyin.

İLGİLİ YAZI: GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIĞI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Sosyal Medyada Paylaş
 • 32
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  32
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.