Reikinin Faydaları, Reiki Şifa Çalışması Nedir?

Reiki nedir, reiki nasıl çalışır, nasıl yapılır ve reikinin faydaları nelerdir…

Neredeyse 100 yıl önce geliştirilen reiki, dünyanın birçok yerinde ve kültüründe popüler olan doğal şifa için alternatif bir bilimsel yaklaşımdır.

Reiki Nedir?

Reiki, sağlık ve sağlıklı yaşamı iyileştirmek için yaşam gücünün Doğu şekli olan “qi” yi yönlendirmek için uygulamalı şifa veya avuç içi şifaları kullanan alternatif bir tedavi şeklidir. Reiki’nin tıbbi kaygılar için etkili bir çözüm olduğunu iddia eden çok az sayıda tanınmış kuruluş veya uzman varken, son yüzyılda çok popüler bir uygulama haline geldi. Japonya’da köklerinin ötesine yayıldı ve şimdi dünyada sayısız uygulayıcı var.

Reiki, fiziksel ve zihinsel tedavileri birleştiren masaj, kör akupunktur ve psikolojik tedavinin bir birleşimi olup sağlığı iyileştirir. Bu uygulama çok az tıp uzmanı tarafından etkili olarak onaylandı ya da bilimsel olarak doğrulandı. Reiki, sağlık tedaviniz için diğer tıbbi çözümlere tamamlayıcı bir terapi olarak görülmelidir.

Reiki Nasıl Çalışıyor?

Teoride, reiki en iyi şekilde çalışır – bir usta tarafından eğitilmiş bir uygulayıcı – vücudun belirli bölümlerinden enerji yollarını doldurarak vücudunuza yardım eder. Qi enerjisi, vücuttaki çakralar veya meridyenler denilen yollarda seyahat eden yaşam gücünüzdür. Temel enerji akışı bozulduğunda, bir reiki pratisyeni, yaşam gücünüzü, onu gerektiren vücut bölgelerine yeniden yönlendirir.

Bu oldukça manevi bir uygulamadır ve fiziksel olduğu kadar zihinseldir. Reiki’nin gücüne inanmayan insanlar, genellikle herhangi bir fayda elde etmezler. Bu tür alternatif bilimleri savunmak ya da buna karşı çıkmak zor olabilir; resmi tıp topluluğu bunu kanıtlanmamış bir alternatif tedavi olarak görürken, birçok sağlık sorununun tedavi edilmesindeki etkinliğini kuvvetle desteklediğini gösteren anekdot kanıtlar vadır.

reikinin-faydaları

Reiki Nasıl Yapılır?

Hem bir pratisyenin dikkatli ellerinde hem de kendinizde uygularken, uygulayabileceğiniz birçok reiki formu vardır. Reiki’nin nasıl uygulanacağını öğrenmek yıllar sürebilir, ancak bu yaklaşımları kendiniz üzerinde denemek istiyorsanız, izlenecek bazı ipuçları ve kılavuzlar vardır. Hatırlanması gereken en önemli şey, bu uygulamanın yoğun bir kişisel, içsel ve rahatlatıcı bir uygulama olduğudur. Bazı insanlar faydalarından yararlanmak için sadece bir veya iki seansa ihtiyaç duyabilir, bazıları ise aylarca düzenli seanslar isteyebilir.

Kendinize pratik yaparken, aklınızı meditasyonel bir şekilde temizlemek en iyisidir ve ardından vücudun farklı kısımlarına odaklanarak, gerilimi yavaşça bırakarak, ayak parmaklarınızdan başlayarak ve sonra vücutta ilerleyerek başlamak en iyisidir. Bu tedavinin tam bir seansı saatlerce sürebilir ve uygun teknikleri öğrenmek yıllar alabilir.

Reikinin Faydaları Nelerdir?

Reiki’nin sağlığa faydaları, aşağıdaki gibidir. İşte, reikinin faydaları;

     * Bağışıklık sistemini güçlendirmekDepresyon tedavisi
     * Enfeksiyonları iyileştirmek
     * Kanseri önlemek
     * İyileşme sürecini hızlandırmak
     * Uykuyu düzenlemek
     * Metabolizma hızını artırmak

Bu uygulamanın en önemli faydaları, vücudunuz ve zihninizdeki uyum ve dengeyi arttırmaktır, bu da depresyonun hafifletilmesine ve ruh halindeki değişimlerin yatıştırılmasına yardımcı olabilir.

Metabolizmanın arttırılması, insanların reiki uygulamasının ve ayrıca yüksek tansiyon, obezite veya diyabet hastası olanlar gibi yüksek metabolik sendrom riski taşıyanların uygulamalarının bir başka yaygın nedenidir. Kanser karşıtı etkilerle ilgili araştırmaların çoğu halen devam etmesine rağmen, bu fiziksel ve psikolojik terapi yaklaşımının çeşitli antioksidan etkilerini gösteren bazı çalışmalar vardır.

İLGİLİ YAZI: NASIL GÜÇLÜ KADIN OLUNUR? İŞTE SİZE 8 İPUCU

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.