Oğlak Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Oğlak burcu özellikleri, oğlak burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri, kişisel ve fiziksel özellikleri, oğlak burcunun sağlığı…

Oğlak Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

(22 Aralık – 19 Ocak) Oğlak Burcu Özellikleri

Yönetici Gezegeni : Satürn

Element : Toprak

Nitelik : Öncü

Uğurlu Sayıları : 2, 8

Uğurlu Gün : Cumartesi

Uğurlu Taşı : Grena

Uğurlu Renk : Kahverengi, koyu yeşil

Tarot Kartı : Şeytan

Hayvan : Keçi ve diğer boynuzlular

Bitki : Sarmaşık, çam, karaağaç, kavak, karanfil

Kıymetli Taş : Kehribar, karaelmas

Kıymetli Maden : Kurşun

Oğlak Burcu Olumlu Özellikleri

Güvenilir, çalışkan, istekli, kararlı, azimli, disiplinli, ihtiyatlı, düzenli, plancı, sebatkar, sorumlu, dayanma gücü yüksek, iyi bir eş ve iyi bir ebeveyn.

Oğlak Burcu Olumsuz Özellikleri

Dik başlı, kötümser, ihtiraslı, kinci, kuşkucu, sert, yalnızlık meraklısı.

Oğlak Burcu Kişisel Özellikler

Oğlak burçları, geleceği ayrıntılı olarak planlamaya çalıştıkları için sık sık kuruntuya kapılıp, depresyona girerler. İşleriyle çok fazla meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Ancak kendilerini yalnız hissetmezler. Oğlaklar ciddi, tutucu ve güçlü iradeleri olan kişilerdir. Güvenirlilik ve dürüstlük oğlak burcunun temel özellikleridir. Çok gelişmiş görev duyguları vardır ve iyi sırdaştırlar.

Para konularına ne kadar dikkat etselerde eli açık insanlardır. Geleneklerine bağlı olduklarından, duygusal özgürlüğü anlamak onlar için zordur. Romantik olmalarına rağmen bunu gösterecek cesaretleri yoktur. Çünkü en korktukları şey küçümsenmek ve yargılanmaktır.

Çok gururlu oldukları için üzüntülerini kimseyle paylaşmazlar ve belli etmezler. Duygusallıklarını ancak çok özel zamanlarda ve güvendikleri insanlara gösterirler. Ancak başkalarının zor zamanlarında yardım eli uzatırlar. Aşk hayatında, karşısındaki kişinin fiziksel özelliklerinden çok akıl ve mantık yönünün güçlü olmasını önemserler.

Geleneksel kişiler oldukları için evlilik konusunda, ailelerinin onay verdiği kişiyi tercih ederler. Flörtçü yapıları yoktur. Soğuk görünselerde aslında sıcak kanlıdırlar.

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Kısa boylu ve ince yapıldırlar. İnce uzun bir yüz ve uzun belirgin çeneleri vardır. Genellikle saçları siyahtır. Uzun bacakları ve dar bedenleri vardır. Güzel bir yüz yapısına sahiptirler ve ciltleri yıllar geçse de güzeldir.

Oğlak Burcu Sağlığı

Küçük yaşlarda dirençsiz olan vücutları, çocukluk hastalıklarını atlattıktan sonra daha dayanıklı olur. Ölçülü davranırlar ve fazla yemek yemezler. Hasta olduklarında kendilerine özen gösterirler. Doktor ve ilaçları sevmedikleri için kendi kendilerinin doktoru olurlar. Ancak, gerçekten hasta oldukları zaman ise doktorun tüm istediklerini yerine getirirler. Acıya dayanıklıdırlar.

İLGİLİ YAZI: HANGİ BURÇ NASIL MUTLU OLUR?

Kemikleri zayıftır ve romatizmal hastalıklara yatkındırlar. Nörolojik rahatsızlıklar ve melankoliye eğilimli kişilerdir. Çok sık bağırsak problemleri yaşadıkları için lifli gıdalar tüketmeleri gereklidir. Oğlak burcu kemik yapısını temsil eder. Bu yüzden de yaşam boyunca kalsiyuma ihtiyaçları vardır.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 19 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.