Neden Bazı İnsanlar Aşkı Bulamıyor? İşte 6 Neden

Sosyal medyanın gelişmiş olmasına rağmen, yalnızlık şimdilerde bir çeşit salgın gibi. Yetişkinlerin yaklaşık% 50’si eş bulmakta zorlanıyor. İnsanların uzun ve uyumlu ilişkiler kurmasını engelleyen sebepler nedir? Neden bazı insanlar aşkı bulamıyor ?

İşte, insanların yalnız kalmasının en popüler nedenlerinden 6’sı;

Neden Bazı İnsanlar Aşkı Bulamıyor? İşte 6 Neden

neden-bazi-insanlar-aski-bulamiyor?

1. İlişkiyi İdealleştirmek

Herkesin mükemmel bir ilişki hakkında kendi fikri vardır: birileri romantik bir filmden ilham almış olabilir ve bir başkası bir kitaptan ilham alabilir. Ancak insanların rüyası şudur: bu aşk hikayesini gerçeğe dönüştürmek

Örnek: Maalesef, illüzyonlar bazen Bridget Jones’un başına geldiği gibi gerçeklik tarafından eziliyor. İdeal ilişki diye bir şey yoktur ve mükemmel çiftler yoktur.
Ne yapmalı: Partnerinizin gerçek bir insan olduğunu anlamalısınız, bir kitabın karakteri değil. Dolayısıyla, onları ilişkide gözlemlerken, diğer insanlar gibi onun da hata yapabileceğini unutmayın.

2. Kendine Saygı Duymamak

Kendinize ve başka insanlara saygı duymak, romantik türler de dahil olmak üzere herhangi bir ilişkinin temelidir. Kendine saygı duymayan birini gerçekten sevebilir misin? Bu bağlantı büyük ihtimalle suçluluk duygusuna bağlı olacak ve her iki taraf için de iyi bir şey olmayacak.

Örnek: Kate Winslet’in Tatil’deki karakteri, sadakati ve yeteneği için onu kullanan bir kişiye aşıktı. Aşk bağımlılığından kurtulmaya karar verdiğinde her şey değişti. Çevresini, etrafındakileri değiştirdi, yeni ilgi alanları buldu ve yeni bir aşk buldu.
Ne yapmalı: Üzgün ve depresyonda olduğunuz zaman kendinize yardım etmek için kendi iç desteğinizi bulmanız gerekir. Bu sizin başarılarınız, hobileriniz, bilgileriniz veya yol gösterici ilkeleriniz olabilir – sizin için önemli olan herhangi bir şey ve kendi değerinizi görmenize yardımcı olacak herhangi bir şey. Kimsenin seni öneminden şüphe ettirmesine izin verme.

3. Başkalarının Özel Alanlarını İhlal Etmek

Manipülasyon teknikleri bir ilişkiyi düzeltmeye yardımcı olabileceği kanısında. Ancak biri bizi değiştirmeye çalıştığında kimse manipüle edilmekten hoşlanmaz.

Örnek: Rosamund Pike’ın Gone Girl’deki karakteri, kocasını hile yaptığı için cezalandırmak istedi, onu kuklası yaptı ve giderek daha fazla zorlukla yüzleşmeye zorladı. Tabiki, döndükten sonra, kocasının sevgisinin ve güveninin kalmadığını ve kendi hayatı için korktuğunu fark etti.
Ne yapmalı: Bir ilişki içindeyken belirli sınırlar içinde hareket etmelisiniz. Diğer insanların sınırlarının başladığı yerde kadar olmalı. Eşinizin davranışlarından hoşlanmıyorsanız ve bunu biliyorsa da, yine de hiçbir şeyi değiştirmek istemiyorsa, bir seçim yapmalısınız: onunla kalın ya da ayrılın. Değişmek istemeyen bir kişiyi değiştirmek imkansızdır.

4. Affetmemek

Herkes hata yapar ve muhtemelen sizde de vardır. Ancak bazen, bir hata yaptığınızda, bunun bir daha asla olmayacağından tamamen emin olsanız bile, güveninizi geri alamazsınız. Genelde, diğer insanları yargılarken çok katıyız ve kendimizi değerlendirirken yeterince katı değiliz.

Örnek: Friends in Rachel, Ross’un onu aldattığını affetmek için gerçekten zor zamanlar geçirdi. Kendi içlerine çekildiler, ancak 10 yıl sonra birbirlerini affettiler ve tekrar bir araya geldiler.
Ne yapmalı: Kendinizi aynı fikirde olmadığınız şeyleri kabul etmeye zorlamaya çalışmayın, ancak aynı zamanda yargılamayı kesmek de faydalı olabilir. Diğer kişinin yaptıklarından çok rahatsız olsanız bile, ilişkiye yatırım yapıyorsanız, tekrar denemelerine izin verin. Ona başka bir şans verin.

neden-bazi-insanlar-aski-bulamiyor?

5. Bir İlişki İçin Hazır Olmamak

Sevgiyi nihai mutluluk ve neşe olarak ele almaya alışkınız. Ancak bazen, bir ilişkiye başlamadan önce insanların daha acil endişelerle başa çıkmaları daha önemlidir.

Örnek: Bu, Wild Strayed filminin Cheryl Strayed’in otobiyografisine dayanan düşüncelerinden biridir. Boşanması, annesini kaybetmesi ve kendisiyle barışı bulmak için yalnız başına 1.800 km uzağa yürüyen bir kız. Daha sonra, yolunun bittiği yerde evlenerek sona erdi.
Ne yapmalı: Bazen, yanlış olanı düzeltmek ve mutluluğu bulmak için yalnız olmanız gerekir, özellikle bir ilişki kurmaya başlamadan önce. Bu bazen zor zamanlarda birinin omzuna yaslanmaktan daha iyi olabilmektedir.

6. Kendine Odaklanmak

Egoist olanların, insanların neden ayrıldığının ana nedenlerinden biri olduğuna inanılmaktadır. Bir kişi sadece kendini ve kendi ihtiyaçları hakkında düşünürse, bu gerçekten onların ve eşleri arasındaki aşkı öldürebilir. Bu kişi, ilişkinin iyiliği için bir şeyler yaptığını düşünüyor olsa bile.

Örnek: Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? Filmindeki kızın davranışının erkeği uzaklaştırmamasının tek nedeni, erkeğin bir bahis kazanmaya ve ilişkinin mümkün olduğu kadar uzun süre devam etmesine çalışıyor olmasıydı. Aslında “dileklerini” unuttuğu ve normal bir insan olduğu zaman ona aşık oldu.
Ne yapmalı: Egotistic insanlar, özellikle başarılı bir ilişki kurmak istiyorlarsa, dünyanın kendi etrafında dönmediğini anlamalıdır.

İLGİLİ YAZI: AŞKI BİTİREN NEDENLER: AŞKI ÖLDÜREN 8 DAVRANIŞ

Neden bazı insanlar aşkı bulamıyor sorusunun temel nedenlerinden bahsettik. Siz de aşkı bulamadığınızı düşünüyorsanız bir öz eleştiri yaparak kendinizdeki yanlışı bulabilir ve bunu değiştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.