Nasıl Güçlü Kadın Olunur? İşte Size 8 İpucu

Güçlü kadın olmak belki sıkça tekrarladığımız ama nasıl yapacağımızdan emin olamadığımız bir kavram olarak çıkıyor karşımıza. Nasıl güçlü kadın olunur sorusu beynimizi meşgul ediyor.

Aslında güçlü kadın olmak için duygularımızla mantığımızı dengede tutmamız gerekiyor. Başkalarını kıracak kadar ezici bir karakter olmak ya da sevilmek için kendimizi ezdirecek kadar yumuşak huylu olmak güçlü kadın olmamıza kesinlikle engel olacaktır. O zaman yazımıza bir göz atalım ve nasıl güçlü kadın olunur, ipuçları nelermiş bir bakalım.

Nasıl Güçlü Kadın Olunur? Güçlü Kadın Olmak İçin İpuçları

1. Kendinize Güvenin

nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari
nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari

Güçlü kadın olmak için öncelikle kendinize güvenmelisiniz. Siz kendinize inanır ve güvenirseniz, etrafınızdaki insanlar da size güvenecektir. Kendinize güvenmediğiniz takdir de güçlü görünmeniz mümkün değildir. Konuşmanız, kıyafetleriniz ve yürüyüşünüz kendinize güveninizi ele veren en önemli şeylerdir. Ayrıca sadece konuşmanız değil, söylediklerinizin arkasında durmanız da atlanmaması gereken bir noktadır.

2. Dış Görünüşünüze Özen Gösterin

nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari
nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari

Dış görümünüz güçlü kadın olma yolunda ilk adımlarınızdan biri olmalıdır. Dağınık saçlar ve aceleyle seçilip giyilmiş gibi duran kıyafetler size güçlü kadın imajı vermeyecektir. Bu yüzden ister iş yerinde olsun ister günlük hayatta, saçınızın, makyajınızın ve giyiminizin düzgün ve ortama uygun olmasına özen gösterin. Abartılı makyaj ve saç modellerinden kaçının. Sade ama şık olmaya dikkat edin.

3. Sırlarınızı Herkese Anlatmayın, Güçlü Arkadaşlıklar Edinin

nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari
nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari

Güçlü bir kişiliğe sahip olmak istiyorsanız güçlü arkadaşlıklarınız olmalıdır. Bir sırrınız ya da herkesin bilmesini istemediğiniz bir durum varsa bunu sadece dostlarınızla paylamanızda yarar vardır. Eğer sizi veya diğer insanları kıskanan bir arkadaşınız varsa sırlarınızı paylaşmamanız ve ilişkinizi yüzeysel tutmanız çok daha iyi olacaktır. Böylece o kişinin eline koz vermemiş olursunuz. Unutmayın gerçek arkadaşlar sizi kıskanmak yerine, sizin mutluluğunuzla mutlu olan kişilerdir.

4. Objektif Olun, İnsanların Sempatisini Kazanın

nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari
nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari

İnsan bazen sinirlerine hakim olmakta zorlanabilir ve objektif bir davranış sergileyemeyebilir. Özellikle sizinle ilgili bir konu varsa sinirlerinize hakim olmanız daha zor olabilir. Fakat güçlü bir kadın olmak için kendinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Sinirlerinize hakim olmakta güçlük çektiğinizi hissettiğinizde bir tepki vermeden önce ortamdan uzaklaşıp sakinleşin ve iyice düşündükten sonra tepkinizi ortaya koyun. Böylece kimsenin antipatisini kazanmadan olayı çözmüş ve objektif bir tavırla yaklaşmış olursunuz. Bu da size güçlü bir karakter özelliği kazandırır.

5. Yardım Etmekten Çekinmeyin

nasil-guclu-kadin-olunur-icin-ipuclari

Güçlü bir karakterin çok disiplinli olması ve gerekirse karşısındaki kişiyi ezmesi gerektiği düşünülür. Ancak güçlü karakter sahibi olmak için başkalarını ezmeniz gerekmez. Aksine maddi ya da manevi olarak birilerine yardım etmek sizi çok daha güçlü hissettirecektir.

6. Teknolojiyi Takip Edin

Günümüzde teknoloji hayatımızı kolaylaştıracak birçok seçenek sunuyor. Tabi ki her yeni çıkan teknolojik aleti bilmenizin imkanı yok fakat bilgisayar kullanmayı bilmeyen bir kadının güçlü görünmesi de bir hayli zor gibi. Bu yüzden kendinizi teknoloji konusunda geliştirmeli, gerekirse bir kursa gitmelisiniz. Yeni çıkan ürünlerin ise en azından ne işe yaradığını öğrenmek için araştırıp, bilgi edinmelisiniz.

7. Erkek Arkadaş Seçiminizi Doğru Yapın

Siz ne kadar güçlü bir kadın olsanız da erkek arkadaşınız kendine güvensiz biriyse sizde güçsüz görüneceksiniz demektir. Bu yüzden erkek arkadaş seçerken eğitim, kültür gibi kriterlerinize uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Tabi ki sadece mantıkla hareket edin demiyoruz. Karşınızdaki kişinin karakteri ve duygularınız da çok önemli. Burada yapmanız gereken, her güçlü kadın gibi mantığınızı ve duygularınızı dengeleyebilmek.

8. Farklı Bir Hobiyle İlgilenin

Diğer kadınlardan farklı ve güçlü görünmek için daha çok erkeklerin ilgilendiği bir hobi seçin. Araba yarışı, yelken gibi zorlu ve erkeklerin sevdiği hobilerle ilgilenmek sizi farklı kılacaktır. Ayrıca böyle bir hobi, farklı ortamlardan kişilerle tanışmanızı ve sosyalleşmenizi sağladığı gibi, erkek rakiplerinizin de saygısını kazanmanızı sağlayacaktır.

Güçlü kadın olmak için ipuçları nelerdir hep birlikte göz attık. Dilerseniz İlişkilerde Kendine Güvenmek İçin 5 Yol başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •