Kova Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Kova burcu özellikleri, kova burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri, kişisel ve fiziksel özellikleri, kova burcunun sağlığı…

Kova Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

(20 Ocak – 18 Şubat) Kova Burcu Özellikleri

Yönetici Gezegeni : Uranüs

Element : Hava

Nitelik : Sabit

Uğurlu Sayıları : 1, 7

Uğurlu Gün : Çarşamba

Uğurlu Taşı : Ametist

Uğurlu Renk : Elektirik mavisi

Tarot Kartı : Yıldız

Hayvan : Büyük kuşlar

Bitki : Meyve ağaçları ve orkide

Kıymetli Taş : Kalkedon, cam

Kıymetli Maden : Uranyum

Kova Burcu Olumlu Özellikleri

Bağımsız, dost, hümanist, mucit, orjinalist, bağımsız, reformist, vefalı, yeniliğe meraklı, geçmişe bağlı.

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

Muhalif, isyankar, gelenekleri zorlayıcı, çılgın, tartışmayı seven, dikkat çekmeyi seven, olmayacak hayaller kuran, kendini beğenmiş.

Kova Burcunun Kişisel Özellikleri

Hayal güçleri sınırsız olan kova burçlarının düşünceleri, akılcı ve sezgiseldir. Sevecen tavırları vardır, bencil değildirler. Hümanist olan kova burcu insanları, herkesin aynı imkanlara sahip olmasını ister. Modern görünüşlerine rağmen sabit fikirli ve inatçıdırlar. Ne kadar dostça tavırları olsa da arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Bu yüzden onlarla yaşamak zordur. Özgürlüklerine çok düşkündürler ve bu uğurda en yakın ilişkilerini biile kestirip atabilirler. Bu özellikleri nedeniyle aile yaşamı kovalara zor gelir.

Kovalar aşk hayatlarında başlangıçta zor kişiyi oynarlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmazlar ve evlilik fikri onları korkutur. Hayatlarına birini almak için acele etmezler. Girdikleri ortamda dikkat çekerler, çekim güçleri yüksektir ve kova insanını farketmemek imkansız gibi birşeydir.

Korkularını ve endişelerini yendiklerinde evlenirler. Ancak boşanmaktan da korkmazlar. Kova burcu insanı garip tavırları ile sizi şaşırtabilir ancak hiçbir kötü niyeti olmadığını zamanla anlarsınız. Kendi doğrularıyla hareket ederler ve açık fikirlidirler. Düşüncelerini eyleme dönüştürmek ve ekip çalışmaları onları mutlu eder.

Kova Burcunun Fiziksel Özellikleri

En belirgin özellikleri orta ya da uzun bir boy, düzgün fizik, açık renk saç ve koyu renk gözlerdir. Kova burcu kadınlarının yüzleri çok güzeldir.

Kova Burcu Sağlığı

Metabolizmaları çok hassastır. Bu yüzden doğal ilaçlar kova burcuna daha iyi etki eder. Alternatif tadavi yöntemleri ilgisini çeker. Bir anda başlayan, hızla iyileşen ve iz bırakmayan rahatsızlıklar yaşayabilirler. Kova burçlarının bilekleri hassastır. Bu yüzden spor yaparken dikkatli olmaları gerekir.

İLGİLİ YAZI: HANGİ BURÇ NASIL MUTLU OLUR?

Vücutlarına çok önem veren kova burçları, formlarını korumaya çalışırlar. En küçük hastalıkta paniğe kapılarak doktora giderler. Kova burcu lenf bezlerini temsil eder ve bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendirecek tarzma beslenmeyi seçmelidirler.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.