Kışın Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Kışın doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır? Pük noktaları nelerdir? Doğal görünümlü kış makyajı için makyaj malzemeleri nasıl seçilmeli?

Kış aylarında doğal görünen bir makyajla hem doğallığı hem de ışıltıyı bir arada yakalayabilirsiniz. Özellikle bu kış öne çıkan doğal görünümlü makyaj yapmanın birkaç basit püf noktası var. Bunlara dikkat ederek doğal kış makyajı yapabilirsiniz. “Kışın doğal görününen makyaj nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir?” birlikte göz atalım.

Kışın Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

dogal-gorunumlu-makyaj-nasil-yapilir

Doğal makyaj için ruj, far ve allık seçimi nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli?

Açık Tonlarda Makyaj Malzemeleri Kullanmak

Kışın doğal görünümlü makyaj yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şey açık tonları tercih etmektir. Açık pastel tonlar ile hem doğal hem çekici kış makyajı yapabilirsiniz. Makyajınızın rengini seçerken ten renginize uyumlu olması gerektiğini göz ardı etmemelisiniz. Bunun dışında kapatıcı kullanacaksanız su bazlı ve fazla yoğun olmayanları tercih edebilirsiniz.

Daha Canlı Görünen Gözler

Kışın makyaj yaparken göz farınızı şeftali ve ya kahverengi tonlarında kullanarak doğal ve canlı görünebilirsiniz. Farınızı hafif sürüp, rimelinizi yoğun uygulayarak kirpiklerinizi belirginleştirebilir ve doğal makyajınızla da göz kamaştırabilirsiniz.

Nemlendiren ve Doğal Tonlarda Rujları Tercih Etmek

Kışın ruj seçiminizi dudaklarınızı kurutmayacak, gün boyu nemli kalmasını sağlayacak olanlardan yana yapmalısınız. Ayrıca ruj seçerken kahve, uçuk pembe ve turuncu gibi doğal tonları tercih etmelisiniz. Bu renk rujlar, makyajınızın doğal olmasını sağlarken alımlı görünmenizi de sağlayacaktır.

Doğru Allık Rengini Seçmek

Makyajınızı tamamlarken doğru allık seçmek önemlidir. Kışın doğal görünümlü makyaj yapmak istiyorsanız allığınız hafif tonlarda olmalıdır. Ten renginiz açıksa açık pembe tonlarında allık, koyu ise şeftali rengi tonlarında allık kullanmalısınız. Allığı uygularken ise elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe sürmelisiniz.

Birkaç basit püf noktasıyla kışın doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır anlattık. Doğru makyaj malzemeleri ve doğru tonlarda yapılan makyaj ile kışın doğal tonlarda makyajınızı kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki makyaj öncesi cilt temizliği ve nemlendirme yapmak makyajınızı çok daha güzel ve ışıltılı gösterecektir. Daha fazla bilgi için makyaj bölümüne göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.