Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli: Uzun Gösteren Stil Önerileri

Kısa boylu ve minyon olmanın elbette ki avantajları vardır. Örneğin her zaman yaşınızdan daha genç görünürsünüz. Ancak, başarısız bir kombin yaparsanız, olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz.  Bu yüzden kısa boyluysanız, kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı seçerken hata yapmamalısınız. Peki, kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli, daha uzun gösteren kıyafet seçimi nasıl olmalı diyorsanız, işte basit ipuçları.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Stil Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli: Etek ve Üst Seçimi

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kıyafetlerde doğru orantıları kullanmanız sizi daha uzun gösterecektir. Üzerinize uzun ve bol bir parça giyerseniz hem bacak boyunuz daha kısa görünür hem de vücudunuz daha hantal görünebilir. Bunu yapmak yerine uzun olan üst parçayı eteğinizin içine sıkıştırarak ya da eteğinizin üstüne kısa bir bluz giyerek boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kemer ve Ayakkabı Seçimi

Eğer bilekten bağlamalı ayakkabı tercih edecekseniz, ayakkabının renginin ten renginize yakın olmasına dikkat edin. Koyu renkli ve bilekten bağlamalı ayakkabılar, cilt renginizle olan zıtlığından dolayı bacak boyunu daha kısa gösterecektir. Geniş bantlı ayakkabıları da tercih etmemenizi öneririz.

Bunun dışında, kullanacağınız kemer vücudunuzu yatay olarak ikiye bölecek ve gövdenin daha geniş görünmesine neden olacaktır. O yüzden kısa boylu kadınlar için elbise seçimi kemersiz olmalıdır. Bu şekilde fark edilecek derecede ince ve uzun bir görüntü yakalamış olursunuz.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Ceket ve Çanta Seçimi

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kısa boylu kadınlar takım elbise, uzun ceket ve blazer tercih etmemelidirler. Bu parçalar bacak boyunu daha kısa gösterir. Bunun yerine, kısa, bel hizasında ya da belin biraz altında biten, hantal olmayan ceket modelleri seçilmelidir.

Çanta seçerken ise küçük çantalar tercih edilmelidir. Büyük çantalar sizi hantal gösterecektir. Sırt çantası ise düzgün geometrik şekillerde ve küçük olmalıdır.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Hırka Seçimi

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Uzun hırkalar, boyunuzun birkaç santim daha uzun görünmesini sağlar. Ancak bu hırkaların hantal ve büyük cepler gibi detayları olmaması gerektiğini göz ardı etmeyin.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli: Elbise Seçimi

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bol elbiseler uzun boylu kadınlarda daha güzel durur. Minyon ve kısa boylu kadınlarda bol elbiseler, boyun daha kısa görünmesine neden olur. Bunun yerine vücuda oturan elbiseler tercih etmeniz, vücudunuzun daha orantılı ve daha uzun görünmesini sağlar.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Renk Kombini

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Koyu renk bir alt ve renkli bir üst kombin etmek vücudunuzu ikiye bölerek daha kısa görünmenize neden olur. Alt ve üst parçanın renklerinin birbirine yakın olması sizi daha uzun ve ince gösterir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kot Pantolon Kombini

Kısa boylu kadınların tercihi kısa üstler olmalıdır. Kısa bir üst ve yüksek bel bir kot pantolon bacak boyunu daha uzun gösterir. Aynı şekilde kısa bir üst ile yüksek bel bir etek giyerek de boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Basit tüyolarla kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunu cevaplamış olduk. Siz de daha uzun görünmek için önerilerimizi deneyerek farkı görebilirsiniz.

İlgili Yazılar:

Yapılmaması Gereken 11 Stil Hatası

Kaynak

Sosyal Medyada Paylaş
 • 68
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  68
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + fourteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.