Kırmızı Ayakkabı Kombini İçin 7 Önemli İpucu

Neredeyse her kadın ayakkabı dolabında bir çift kırmızı ayakayakkabısının olmasını ister. Kırmızı ayakkabılar kadınlar için cesaret ve kendine güvenin simgesi olarak kabul edilir. Ancak, kırmızı ayakkabılar modaya aykırı bir şekilde giyilirse biraz tuhaf görünebilir. Şık bir görüntü elde etmek için aşağıdaki kırmızı ayakkabı kombini konusundaki 7 ipucunu mutlaka deneyin.

 Kırmızı Ayakkabı Kombini İçin 7 Önemli İpucu

1. Kırmızı Stilettolara Öncelik Verin

kirmizi-ayakkabi-kombini

Şık bir ayakkabı tercihi olarak zarif kırmızı stillottalar, harika bir fikir olabilir. Önemli bir günde kalıcı etki oluşturmak için kırmızı topuklu ayakkabıya ne dersiniz? Ancak, önemli olan uygun bir kıyafet kıyafet ile ayakkabıyı kombin yapmak ve kırmızı ayakkabının cazibesini öne çıkartabilmektir. Kırmızı stilettonun baştan çıkarıcı doğasından tam olarak yararlanmak istiyorsanız, onları keskin olmayan zarif bir kıyafetle eşleştirin. Örneğin, kollu küçük siyah bir elbise ve dizinize inen bir etek boyu, çok çekici olabilir.

İLGİLİ YAZI: TOPUKLU AYAKKABIYLA NASIL YÜRÜNÜR? 10 PÜF NOKTASI

2. Fazla Yüksek Topuklu Kırmızı Ayakkabılardan Uzak Durun

Alçak topuklu kırmızı bir ayakkabı, genel olarak daha avantajlıdır. Oldukça rahat yürüme imkanı sunan bu ayakkabı tarzı, hem spor hem de klasik kıyafetler için uyumludur. Bu tarz kırmızı ayakkabıların parmak ucu kapalı olanları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

3. Kırmızı Ayakkabı Kombini Yaparken Kırmızının Farklı Tonlarını Deneyin

kirmizi-ayakkabi-kombini

Kırmızı ayakkabı seçerken farklı bir kırmızı tonudeneyebilirsiniz. Parlak kırmızı bir ayakkabı giyme konusunda kendinizi tereddüt ediyorsanız, bordo gibi daha koyu bir renk tonunu kullanabilirsiniz. Koyu kırmızı ayakkabı daha bastırılmış ve biraz daha az belirgindir. Bu da kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olabilir.

4. Nötr Renklerle Kırmızıyı Eşleştirin

Kıyafetinizdeki tek renk siyah, kahverengi, gri, beyaz veya koyu lacivert ise, mat kırmızı ayakkabı kıyafetinizin daha çekici görünmesini sağlar. Parlak kırmızı bir ayakkabı tercih etmek çoğu zaman kıyafetiniz ile uyumsuz olabilir.

5. Kırmızı Ayakkabı Kombini Yaparken Klişe Renk Seçimlerinden Kaçının

kirmizi-ayakkabi-kombini

Farklı tonlarda renkler ile kombin yapmak günümüzde oldukça sıradan bir durum haline geldi. Bu yüzden, olağan dışı klişelerden kurtulmak için kırmızı ayakkabılarınızı turuncu veya pembe elbiselerle kombin yapmayı deneyin. Normalde, kırmızı topuklu ayakkabılar kot pantolonla ya da tamamen siyah bir kıyafetle iyi bir uyum sergiler. Ancak renk kombinasyonu olarak sarı ve kırmızı ile farklı bir tarz oluşturabilirsiniz. Mat desenli ve ucu açık kırmızı ayakkabılar siyah beyaz puantiyeli bir elbise, çizgili pantolonlar ya da leopar dessenli bir elbise ile harika bir uyum yakalanabilir.

İLGİLİ YAZI: YAPILMAMASI GEREKEN STİL HATALARI, 11 STİL HATASI!

6. Kırmızı Ayakkabıları Kırmızı Kıyafetler İle Kombin Yapmayın

Kırmızı elbisenizi, kırmızı ayakkabılarınızla birlikte giymeyin. Bunu yapmak, aşırı risk almak demektir. Yine de parlak kırmızı ayakkabılarınızı kırmızı bir elbise ile giymeyi tercih ediyorsanız, kombine uygun olarak koyu kırmızı bir elbise giymeyi düşünebilirsiniz.

7. Kırmızı Ayakkabı Kombini Yaparken Kırmızı Aksesuar Kullanımını Abartmayın

Kendinizi çok fazla kırmızı aksesuarla süslemenin cazibesine direnç gösterin. Kırmızı ayakkabılarınızı kırmızı ruj ve kırmızı el çantasıyla kombin yapmak doğru bir tercih olsa bile çok fazla kırmızı aksesuar ile kendinizi kırmızıya boğmayın. Kırmızı fular, kırmızı bileklik ve kırmızı kolye gibi birkaç kırmızı aksesuar ayakkabılarınız ile çok uyumlu görünüyor, ancak bunun oldukça modası geçmiş bir seçenek olduğunu unutmayın.

İLGİLİ YAZI: AYAKKABI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.