Kadınların Korkuları: Her Kadının 5 Ortak Korkusu

Her kadının zayıf yönleri ve korkuları vardır: yalnızlık korkusu, yaşlanma, yoksulluk, şişmanlık ve korkacak pek çok şey. Bu yazımızda, kadınların korkuları nedir ve üstesinden nasıl gelinir konusuna değineceğiz.

Kadınların Korkuları: Her Kadının 5 Ortak Korkusu

kadinlarin-korkulari:-her-kadinin-5-ortak-korkusu

Kadınların Korkuları: Yaşlanmak

Gençlik çok güzel yaşlanmak başka güzel bir şeydir, ancak çoğu kadının bunu anlaması zaman alır.

Neredeyse her kadın bir gün, onu tanımadan aynanın yansımasına bakmaya devam edeceğinden korkuyor. Yaşlanma korkusu, birçok kadının, sonsuza dek genç kalmasını sağlamak için birçok farklı şeyle uğraşmasına neden oluyor. Bunun nedeni, makyaj yapamayacağından, bir zamanlar etli olan zayıf buruşuk cildin ve onlara sürekli olarak yoğun yıllarını hatırlatan zayıflama gücünden korkmaları.

Yaşlanma sürecini ve onunla birlikte gelen her şeyi bir gerçeklik olarak, yaşam döngüsünün doğal bir parçası olarak kabul edin. Yaşlandıkça daha olgunlaşacağınızın, daha akıllanacağınızın bilincinde olun. Yaşlanma kaçınılmazdır ve gençlik yıllarınızın geri kalanını yaşlanmaktan korkarak geçirirseniz, düşündüğünüzden daha hızlı bir şekilde kendinizi yaşlanmanın kapısında bulabilirsiniz.

Kadınların Korkuları: Yoksulluk

Yoksulluk korkusu en yıkıcı ve aynı zamanda ustalaşması en zor olanıdır. Herkes rahat ve konforlu olmayı sever. Onlarla ve maddi ihtiyaçları ile ilgilenebilecek bir erkeğe sahip olma arzusu, yoksulluk korkusundan kaynaklanmaktadır.

Bu korkuyu yenmek için sizin için zenginlik ve yoksulluğun ne olduğunu anlamanız ve yoksulluk seçeneğini tamamen yasaklamanız gerekir.

Kadınların Korkuları: Kilo Almak

kadinlarin-korkulari:-her-kadinin-5-ortak-korkusu

Büyük beden olma korkusu, kadınların en çok korktuğu başka bir şey. İki veya üç yıl önce giydiği o güzel elbiseye artık sığamaması korkutucu bir gerçek olabilir.

Kadınlar biraz kilo aldıklarında çirkin göründüklerine inanırlar ve bu nedenle artık partnerleri için çekici görünmeyeceklerini düşünürler. Bu korkuyla başa çıkabilirsiniz ve biraz kilo almaya başladığınızda kendinizi depresyonda hissetmeniz gerekmez.

Kadınların Korkuları: Yalnız Bırakılmak

Yalnızlık, kimsenin ilişkilendirilmek istemediği bir hastalıktır. Bir terapistin önsezi veya zihniniz size ne söylerse söylesin ama bu çok kör edici bir gerçek. Kadınların çoğu, kendi meselelerini idare edecek kadar güçlü olduklarını görmek istemiyor ve yalnız bırakılma korkusu, her zaman uyanmak istedikleri kabuslar gibi kendilerini rahatsız ediyor.

Kadınlar, gurur duysalar bile, çoğunlukla bağımsızlıklarından korkuyorlar. Evet, bağımsızlık sizi yalnız başına tutar ve bu kesinlikle hiçbir kadının hayali değildir. Bu yüzden çoğu kadın eşini kızdırıyorsa veya eşinin onlardan uzaklaştığını görüyorsa, anında yalnız hissetmeye başlıyor ve eşleriyle birlikte oldukları güzel şartlara geri dönebilmek için ellerinden gelen her şeyi deniyorlar.

kadinlarin-korkulari:-her-kadinin-5-ortak-korkusu

Yalnız Yaşlanma Korkusu

Yaşlılık, hiç kimsenin yalnız kalmak istemediği bir durumdur. Kadınlar daima sevilmek isterler. Bu kadınların DNA’sına gömülüdür. Bir süre kendi başına kalırsa, onun kadar onu seven ve onunla birlikte yaşlanmaya istekli birinin olmaması halinde hayatın nasıl olacağını merak etmeye başlar.

Her kadının kendi mutlu sonu vardır. Kadın yalnızlık korkusu büyüyerek yaşamaya devam ederse, yalnız yaşlanma korkusu yaşamaya başlar. Yaşlılıkta bile, her kadın, gözlerinin içine bakacak, onu sevdiğini ve önemsediğini söyleyecek birini ister.

Korkularınızın üstesinden gelmek için ipuçları

Şimdi bu korkuları aşmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Rahatlayın: Endişe çoğu zaman korkularımızı körükler. Şimdi korkularınızı yukarıda listelediğimiz şekilde tanımladıktan sonra, bu korku faktörleri aklınıza geldiğinde derin kısa nefes alarak rahatlamanız kolay olacaktır.

Gerçek ne diyor? Bu, korkularınızın ne kadar gerçek olduğunu bilmenize yardımcı olduğu için çok önemli bir sorudur. Bu korkular, yaşlılık korkusu gibi kaçınılmaz faktörlerden kaynaklanıyorsa, yapmanız gereken tek şey, sonsuza dek genç olmayacağınızı kabul etmek ve sahip olduğunuz yaşamdan en iyi şekilde yararlanmaktır. Yaşlandıkça kazandığınız deneyimi takdir etmeye karar verebilirsiniz.

Pozitif kal: İnanca sahip olmak ve yalnızca olumlu sonuçlar elde etmek için umut etmek, korkularınızın size sahip olamayacağını söylemenin bir yoludur.

Meşgul ol: Meşgul olmak ve korkularından başka bir şeye odaklanmak aklınızı onlardan uzaklaştırır.

İLGİLİ YAZI: NASIL GÜÇLÜ KADIN OLUNUR? İŞTE SİZE 8 İPUCU

Ancak, korkularınızı tek başına yenemediğinizi düşünüyorsanız, bir uzmana danışarak profesyonel yardım almak iyi bir fikirdir.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.