İlişkilerde Kendine Güvenmek İçin 5 Yol: Özgüvenli Ol!

Doğru kişiyle yaşanacak olan ikili ilişkiler her zaman güzel olacaktır. Bunun için ilişkilerde kendine güvenmek için 5 yol nedir sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı kadınlar aşk konusunda daha şanslı görünürler. Erkekler tarafından ilgi odağı olurlar ve arzu ettikleri erkelerle flört ederken bir problem yaşamazlar. Bazı kadınlar ise romantik ilişkiler kurmak açısından o kadar şanslı değildirler. Bu kadınlar utangaçtır ve erkekler tarafından reddedilmekten korkarak geri çekilirler. Bu yüzden flört, bu kadınlara doğal olarak gelmez. Ancak, ikili ilişkiler konusunda utangaç bir kadınsanız, rüyalarınızdaki erkekle tanışmak için dışarı çıkmak ve sosyalleşmek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

İlişkilerde Kendine Güvenmek İçin 5 Yol

1) Pozitif Kal

iliskilerde-kendine-guvenmek
iliskilerde-kendine-guvenmek

Utangaç bir kişiliğiniz varsa sosyal ortamlarda gergin olmanız çoğu zaman kaçınılmazdır. Hatta negatif düşünceler, siz daha bir ortama girmeden ya da buluşmaya gitmeden önce bile beyninizde dolaşmaya başlayabilir. Ancak bu negatif ve tatsız düşünceler, gerginliğinizi ve endişenizi arttırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine olumlu bir tutum takınmalı ve olumsuz düşünceleri bertaraf etmelisiniz. Kendinize ne kadar değerli ve muhteşem olduğunuzu sık sık hatırlatın. Bu daha iyi hissetmenizi sağlayacak ve bir süre sonra gerçek değerinizi anlamaya başlayacaksınız.

2) Pratik Yapmak Mükemmelleştirir

iliskilerde-kendine-guvenmek
iliskilerde-kendine-guvenmek

Kendi bilincinizi yenmenin bir yolu, aynanın önünde uygulama yapmaktır. Aynanın karşısında görünümünüzü ve hareketlerinizi gözlemleyerek, gerekli gördüğünüz durumlarda iyileştirmeler yapabilirsiniz. Pratiği her zaman ayna önünde yapmalısınız. Böylece iyileşmeleri izleyebilirsiniz. Daha da önemlisi ayna karşısında uygulayacağınız davranışlar ve bunları sesli olarak söylemeniz güveninizi arttıracaktır.

3) İlişkilerde Kendine Güvenmek İçin Güven Ver

iliskilerde-kendine-guvenmek
iliskilerde-kendine-guvenmek

Sosyal becerileinizde ve yeteneklerinizde kendinizden çok emin hissetmeniz halinde bile güven içinde davranmanız için biraz çaba sarf etmeniz gerekir. Sosyal bir ortamdayken kendinize güven ve pozitiflik veren bir enerji yayarsanız, doğal olarak insanları kendinize çekersiniz. Kim bilir, bu insanlardan biri belki de ilgilendiğiniz kişi olacak ve yeni bir ilişki başlayacaktır.

4) İyi Görün ve Kendini İyi Hisset

Farkında olmasanız bile giyinme şekliniz kişiliğinizi yansıtır. İyi giyindiğiniz zaman kendinize olan güveniniz artar. Dolayısıyla bir sosyal etkinliğe katılırken rahat ama ortama uygun şekilde giyinmek önemlidir. Ancak, kendinizi iyi hissetmediğiniz tarzda giyinmeyin çünkü bu kıyafetlerle kendinize güvenemezsiniz. Örneğin seksi kıyafetler giydiğinizde kendinizi iyi hissetmiyorsanız giymeyin. İyi görünmenizi ve iyi hisseetmenizi sağlayacak kıyafetler seçin. Tabii ki tamamlayıcı unsurlar olarak saç ve cilt bakımınızı, hafif bile olsa makyajınızı ihmal etmeyin. Bakımlı olmak da iyi giyinmek gibi güveninizi arttıracaktır.

5) İlişkilerde Kendine Güvenmek İçin Eğlenmeyi Unutma

Yeni insanlarla tanışmak ve tabii ki eğlenmek için sosyal bir etkinlikte olduğunuzu unutmayın. Kendinize ve etkileyici olmak için söylemeniz gerekenlere odaklanmayın. Bunun yerine dikkatinizi başkalarına veya ilginizi çeken kişiye yöneltin. Bunu yaparken konuşmalar doğal olarak akacaktır. Ve kendinize daha fazla güvenirken, sizin için doğru olan kişiyi daha kolay bulabilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: HER ZAMAN HER YERDE ÖZGÜVENLİ OLMANIN İPUÇLARI

Sizde bir ilişki için kendinizi hazır hissediyorsanız ya da sosyal ortamlarda daha rahat hissetmek istiyorsanız ilişkilerde kendine güvenmek için verdiğimiz tüyoları göz ardı etmeyin.

Sosyal Medyada Paylaş
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.