Hastalık Belirtileri: Sağlığınızın Yerinde Olmadığının 6 İşareti

Sağlıksız beslenme sonucu vücudumuzda bazı problemler oluşabilir. Böyle durumlarda vücudumuz çoğu zaman hastalık belirtileri olarak sinyaller verir.

Ciddi sağlık sorunları yaşamamak için bu belirtileri anlamak ve uzman bir doktora başvurmak gerekir. Erken teşhis sonucu ciddi rahatsızlardan kendinizi koruyabilirsiniz. İşte sağlığınızın yerinde olmadığını gösteren işaretler…

Sağlığınızın Yerinde Olmadığını Gösteren İşaretler, Hastalık Belirtileri

1.Hastalık Belirtileri: Şişen Ayaklar

hastalik-belirtileri

Sağlığınızın yerinde olmadığını gösteren işaretlerden biri ayaklarda oluşan şişlik genellikle ödem kaynaklıdır. Ancak ayaklardaki şişlik bazen troid rahatsızlıklarının habercisi de olabilmektedir. Bunun dışında kalp ve böbrek rahatsızlıklarına da işaret ediyor olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda bir doktora başvurmanızı öneririz.

2.Hastalık Belirtileri: Kırışıklıklar

hastalik-belirtileri

Cildimiz, vücudumuzda olanların aynası gibidir. Çoğu zaman kırışıklıklar sadece yaşlanmanın belirtisidir. Ancak yapılan araştırmalar, kırışıklığın bir başka nedeninin yüksek tansiyon olabileceğini göstermiştir. Üst kollarda kırışıklığı olan kadınların, hipertansiyon eğilimi olduğunu gözlemlenmiştir. Bu nedenle, düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin.

3.Uzun yüzük Parmağı Hastalık Yatkınlığına İşaret Edebilir

hastalik-belirtileri
hastalik-belirtileri

Yapılan araştırmalar sonucunda, yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan kişilerde kireçlenme olma ihtimali gözlemlenmiştir. Yani parmaklarınızın uzunluğu sağlığınızla ilgili bilgi vermektedir. Düzenli kontrollerinizi yaptırmayı ihmal ettirmeyin.

4.Ağız Kokusunu Önemseyin

Kronik ağız kokusu, diş eti iltihabının belirtisi olabilir. Tedavi edilmezse diş eti hastalığına dönüşerek, diş kaybına neden olur. Tüm bunları önlemek için dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın. Diş kontrollerinizi ve diş bakımınızı ihmal etmeyin.

5.Koyu Renkli İdrar Hastalık Habercisi Olabilir

hastalik-belirtileri

İdrarın koyu renk olması ya da kan görülmesi karaciğerde veya böbreklerde bir sorun olduğunun işaretidir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız bir uzmana görünmeniz gerekir.

6.Siyah Dışkı Mide Rahatsızlığının Belirtisi Olabilir

Siyah renkte olan dışkı, mide ülserine bağlı bir kanamanın göstergesi olabilir. Her ihtimale karşı böyle bir durumda vakit kaybetmeden bir doktora danışın.

İLGİLİ YAZI: TÜKETİLMEMESİ GEREKEN 14 BESİN

Sağlığınızın yerinde olmadığını gösteren işaretler sizde de mevcutsa, bu belirtileri gözlemlediğiniz taktirde vakit kaybetmeden bir doktora başvurmanızı öneririz. Hastalık belirtileri sayesinde yapılan erken teşhis, sizi daha ciddi sorunlardan koruyacaktır. Böylece gerekli önemleri alarak sağlıklı kalmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.