Hacimli Saçlar İçin Maske: 8 Maske Tarifi

Hacimli saçlar herkesin istediği saç tipidir. İnce telli saçlar cansız bir görünüme neden olur ve kolay şekil almazlar. Saç tellerinin ince olmasının birçok sebebi vardır. Stres,  yanlış saç bakımı ve saç ürünleri, alerjik reaksiyonlar, hava kirliliği, yetersiz beslenme, genetik faktörler, hormonal bozukluklar ve yeterince uyumamak saç tellerinin ince olmasının nedenleri arasındadır. Sizde ince telli saçlara sahipseniz, daha hacimli saçlar için maske tarifleri ile saç tellerini kalınlaştırabilirsiniz. Böylece daha güzel, daha şekilli ve daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Hacimli Saçlar İçin Maske Tarifleri;

Hacimli Saçlar İçin Maske : Zeytinyağı Saç Maskesi

hacimli-saclar-icin-maske
hacimli-saclar-icin-maske-tarifleri

Zeytinyağı saçlarınızın güçlenmesini, yumuşamasını ve hacim kazanmasını sağlar. Hacimli saçlar için zeytinyağı ile saç maskesi için;

Zeytinyağını biraz ısıtın ve parmak uçlarınızla saç derinize iyice yedirin. 50 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Avokado İle Saç Maskesi

avokadolu-sac-maskesi
hacimli-saclar-icin-maske-tarifleri

Avokado yüksek E vitamini içeriğiyle saçların nemlenmesini ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar. Hacimli saçlar için avokado ile saç maskesi yapmak için;

Bir avokado ve muzu ezerek püre haline getirip, bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Hacimli Saçlar için Keten Tohumu İle Saç Maskesi

keten-tohumu-sac-maskesi

Keten tohumu Omega-3 açısından oldukça zengindir. Bu yönüyle keten tohumu saçlara hacim kazandırmak için kullanabileceğimiz doğal bir yöntemdir. Hacimli saçlar için keten tohumu ile saç maskesi için;

Çeyrek fincan keten tohumunu, bir gece boyunca suyun içinde bırakın. Ertesi gün keten tohumlarını 2 bardak suda kaynatarak jel kıvama gelmesini sağlayın. Jeli süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Ardından saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Meyan Kökü Saç Maskesi

meyan-koku-sac-maskesi

Meyan kökü saç derisindeki gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylece saçlar daha hacimli çıkar. Hacimli saçlar için meyan kökü ile saç maskesi yapmak için;

2 yemek kaşığı meyan kökü tozu ile bir tutam safranı, 4 yemek kaşığı sütün içine koyup karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize iyice yedirin ve bir gece saçınızda bırakın. Sabah saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Yumurta İle Saç Maskesi

yumurta-maskesi-sac

Protein bakımından zengin olan yumurta, saçlarınızın güçlenerek daha hacimli olmasını sağlar. Hacimli saçlar için yumurta ile saç maskesi için;

Saç uzunluğunuza göre 1 ya da 2 yumurtayı iyice çırpın ve hafif nemli saç ve saç derinize yedirin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Hacimli Saçlar İçin Portakal Suyu İle Saç Maskesi

portakal-suyu-maskesi-sac

Portakal suyu hem saç tellerini kalınlaştırır hem de kepeği giderir. Hacimli saçlar için portakal suyu ile saç maskesi;

Portakal suyunu saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayarak 30 dakika bekleyin. Ardından isterseniz sadece su ile isterseniz şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Maske: Ballı Saç Maskesi

balli-sac-maskesi

Bal, saçı hem besler hem de hacmini arttırır. Hacimli saçlar için bal ile saç maskesi için;

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı kurutulmuş adaçayı, yarım yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve yarım bardak suyu karıştırın. Karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize sürüp yarım saat bekleyin ve yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Maske : Jojoba Yağı İle Saç Maskesi

hacimli-saclar-icin-maske

Jojoba yağı, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç foliküllerinin üretiminin artmasını sağlar. Böylece saç tellerinin kalınlaşmasını ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Hacimli saçlar için jojoba yağı ile saç maskesi;

Jojoba yağını saç derinize iyice yedirin ve bütün gece bekletin. Sabah saçlarınızı şampuanla yıkayın. Bu bakımı haftada 2-3 defa yapabilirsiniz.

BUNU DA BEĞENEBİLİRSİNİZ: BOYALI SAÇLAR İÇİN 3 DOĞAL MASKE TARİFİ

Hacimli Saçlar için maske tarifleri bunlar. Size daha pratik gelen bir tanesini seçerek uygulayabilirsiniz. Böylece daha hacimli saçlara saç bakımı ile kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.