Göz Şekline Göre Mükemmel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Makyaj yapmak bakımlı olmanın ve iyi hissetmenin anahtarlarından biridir. Eyeliner (göz kalemi) ise gözleri belirginleştiren ve istediğimiz şekli vermemizi sağlayan harika bir makyaj malzemesidir. Peki, göz şekline göre eyeliner (göz kalemi) nasıl sürülür? Bilmeniz gerekenleri yazımızda anlattık.

Göz Şekline Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

Gözler çekiciliğimizin en etkili silahlarındandır, ancak her bir göz şekli ayrı bir makyaj tekniği gerektirir. Gözlerini biraz daha dikkat çekici yap, tanıştığın tüm erkekler seni uzun süre hatırlayacak!

Badem Şeklindeki Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

goz-kalemi-nasil-surulur
badem-gözlere-eyeliner-nasil-surulur

Badem şeklinde gözlerinizin olup olmadığını nereden anlayabilirsin? Gözlerinizin iç ve dış köşeleri aynı seviyededir ve iç köşeler arasındaki mesafe bir gözün uzunluğuna eşittir

Güzel göz şeklinize dikkat çekmek için, üst göz kapağınızın iç köşesinden ince bir çizgi çizmeye başlayın. Çizgiyi dış köşeden uzatın, ancak ötesini çizmeyin. Bu teknikle, gözlerinizin daha geniş ve daha etkileyici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Düşük Göz Kapağı Olan Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

goz-kalemi-nasil-surulur
dusuk-goz-kapagı-olan-gözlere-eyeliner-nasil-surulur

Bu durumda, üst göz kapaklarının üzerinde asılı kalan cilt, gözleri daha küçük gösterir. Bu nedenle, kirpiklerinize mümkün olduğunca fazla hacim vermeniz gerekir.

Tüm kirpik çizgilerini kaplayan geniş çizgi bu göz şekli için idealdir. Başka bir püf noktası ise bulabileceğiniz en koyu eyeliner’ı kullanın.

Birbirinden Uzak Gözlere Eyliner Nasıl Sürülür?

goz-kalemi-nasil-surulur
birbirinden-uzak-gözlere-eyeliner-nasil-surulur

Gözleriniz arasındaki mesafe, bir gözün genişliğinden fazlaysa, birbirinden uzak gözlere sahipsiniz demektir.

Gözlerinizi birbirine biraz daha yaklaştırmak için, iç köşeden dış köşeye kadar bir çizgi çizin. Ardından alt göz kapağına gözün ortasından başlayarak bir çizgi çizin, ancak dış köşesinin dışına çizmeyin. Ayrıca, kirpiklerinize rimel sürdüğünüzde, bunları burnunuzun köprüsüne doğru fırçalayın.

Büyük Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

buyuk-gözlere-goz-kalemi-nasil-surulur
buyuk-gözlere-eyeliner-nasil-surulur

Büyük (yuvarlak) gözler oldukça etkileyicidir, bu nedenle tek yapmanız gereken biraz daha uzun görünmelerini sağlamak.

Üst göz kapağınıza eyeliner uygulayarak, dış köşenin dışına bir santimetre çapında bir çizgi çizin. Ayrıca, dumanlı göz makyajı, bu göz şekli için ideal bir makyaj tekniğidir.

Uzun (İnce) Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

uzun-ince-gozlere-goz-kalemi-nasil-surulur
uzun-ince-gozlere-eyeliner-nasil-surulur

Uzun gözlerin inanılmaz derecede seksi olduğu düşünülür, ancak dar görünmelerini engellemek için eyeliner’ı dikkatlice uygulamanız gerekir. Daha büyük ve parlak görünmelerini sağlamak için, kirpik çizgisinden biraz uzakta bir çizgi çizin ve yavaşça gölgelendirin.

Göz ile kirpikler arasındaki ince deri şeridini beyaz bir göz kalemiyle çizin. Ardından üst göz kapağını vurgulamak için siyah bir kalem kullanın ve çizginin orta kısmını kalınlaştırın.

Birbirine Yakın Gözlere Eyeliner Nasıl Sürülür?

birbirine-yakın-gozlere-goz-kalemi-nasil-surulur
birbirine-yakın-gozlere-eyeliner-nasil-surulur

Gözleriniz arasındaki mesafe bir gözün genişliğinden azsa, yakın gözleriniz vardır. Bu durumda, asıl amaç gözlerinizi birbirinden daha uzak göstermektir.

Gözlerin dış köşelerinde ışıktan koyu gölgelere tonlama yapmalısınız. İç köşeden biraz geriye doğru gidin ve bir çizgi çizmeye başlayın. Çizginin ucu dış köşenin dışında olmalı ve hafifçe kaldırılmalıdır.

İLGİLİ YAZI: ADIM ADIM MÜKEMMEL RUJ NASIL SÜRÜLÜR?

Her kadının göz makyajı göz şekline göre farklı olmalıdır. Göz şeklinize uygun makyaj yaparak çok daha etkili bir görünüm kazanabilirsiniz. “ Göz şekline göre nasıl eyeliner (göz kalemi) sürülür? ” yazımızın bu konuda sizlere yardımcı olmasını umuyoruz.

Kaynak: brightside.me

Sosyal Medyada Paylaş
 • 50
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  50
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.