Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri: En Etkili Yöntemler

Evde diş beyezlatma yöntemleri nelerdir? Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri ve uygulanışı.

Her ne kadar gerekli ağız bakımını yapıyor olsak da zaman zaman diş sararması ve diş lekesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalırız. Sararmış ve lekeli dişler ise sağlıksız ve kötü bir görünüme neden olur. Daha güzel bir gülüş için evde doğal diş beyazlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda derlediğimiz evde diş beyazlatma yöntemleri arasından birini seçerek daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri: En Etkili Yöntemler

Karbonat ve Limon İle Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

evde-dis-beyazlatma-yontemleri

Karbonat ağızdaki bakterileri azaltarak, dişlerinizin hem temizlenmesini hem de beyazlamasını sağlar. Bir çay kaşığı kadar karbonatı diş fırçanıza serpiştirip, üzerine birkaç damla limon suyu sıkın ve dişlerinizi fırçalayın. Bu bakım için ayrı bir diş fırçası kullanın. Karbonat ve limon ile diş beyazlatma yöntemi haftada 2 defa uygulanabilir.

Tarçın ve Adaçayı İle Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

evde-dis-beyazlatma-yontemleri

Bir diğer doğal diş beyazlatma yöntemi ise tarçın ve adaçayı ikilisidir. Diş fırçanızın üzerine biraz tarçın ve biraz adaçayı serpip dişlerinizi fırçalayarak daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Tarçın ve adaçayı ile diş beyazlatma haftada 2 defa yapabileceğiniz bir yöntemdir.

Karbonat, Tuz ve Elma Sirkesi İle Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

evde-dis-beyazlatma-yontemleri

Karbonat, tuz ve elma sirkesini karıştırarak güçlü bir diş beyazlatma karışımı elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken, tüm malzemelerden bir çay kaşığı alarak karıştırmak ve dişlerinizi bu karışım ile fırçalamak. Bu yöntemi haftada bir defa uygulayarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Çilek İle Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

evde-dis-beyazlatma-yontemleri

Çilek, evde doğal yöntemlerle diş beyazlatma konusunda en etkili meyvelerden biridir.  Çileği ezerek püre haline getirin ve diş fırçanızı bu püreye batırarak dişlerinizi fırçalayın. Çilek ile diş beyazlatma yönteminin etkisini en iyi şekilde görebilmek için 5 gün düzenli olarak uygulayın.

Gliserin İle Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

evde-dis-beyazlatma-yontemleri

Gliserin dişleri beyazlatmanın yanı sıra ağızdaki bakterileri öldürmekte de etkili bir yöntemdir.  Önce dişlerinizi fırçalayın ve ardından diş fırçanıza bir iki damla gliserin damlatarak dişlerinizi fırçalayın, ardından durulayın. Gliserini özellikle diş lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın. Haftada 2 defa gliserin ile diş bakımı yaparak kısa zamanda daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri: Muz Kabuğu

Muz kabuğunun zengin potasyum ve magnezyum özelliklerinden diş beyazlatma konusunda da faydalanabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi ovun ve sonrasında su ile ağzınızı çalkalayın.

Evde Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri: Zerdeçal

Evde diş beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri ise zerdeçal ile hazırlayacağınız macundur. Karışım için malzemeler;

2 çorba kaşığı zerdeçal,

2 çorba kaşığı karbonat,

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı.

Uygulama:

Tüm malzemeleri bir kabın içerisine koyup macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra başka bir diş fırçası ile hazırladığınız macunu kullanarak dişlerinizi fırçalayın ve durulayın. Bu kürü haftada 2 ya da 3 kez uygulayarak evde kolayca dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Not:

İLGİLİ YAZI: EVDE DUDAK PEELİNGİ NASIL YAPILIR?

Evde doğal diş beyazlatma yöntemlerinden birini uygulamadan önce diş doktoruna danışın.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •