Cilt Beyazlatmak İçin 6 Doğal Maske Tarifi

Cilt beyazlatmak, cilt (ten) rengini açmak için başvurulan yöntemlerin başında kozmetik mağazalarda bulabileceğimiz ürünler gelmektedir. Ancak cilt rengini açmak için doğal yöntemlere yöneliş hız kazanmış durumdadır. Kişi koyu ve mat bir cilde kalıtsal olarak sahip olabilir. Ancak aşırı güneşte kalma, çevre kirliliği, hastalıklar ve stres gibi olumsuz durumlar da cildin sağlıklı ve parlak görünümünü kaybetmesine sebep olabilmektedir. Ten rengi açıcı kozmetik ürünler yerine doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Cilt rengini açmak, cilt beyazlatmak için doğal yöntemler nelerdir sizin için derledik.

Cilt Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

1. Cilt Beyazlatmak İçin Yoğurt Maskesi

cilt-beyazlatmak-icin-dogal-yontemler

Yoğurdun içerisinde cildin beyazlamasına yardımcı olan laktik asit bulunmaktadır. Cilde direkt sürülebilir. Bir süre beklemenin ardından ılık su ile cilt durulanmalıdır. Bu yöntem her gün uygulanabilir. Cilt rengini açmak için yoğurt kullanılması yöntemi tüm cilt tipleri için uygundur.

2. Cilt Beyazlatmak İçin Limon Maskesi

cilt-rengini-acmanin-dogal-yollari-cilt-beyazlatma
cilt-rengini-acmanin-dogal-yollari

Limonun asidik özelliği onun doğal bir cilt açıcı olmasını sağlamıştır. Bir pamuk yardımı ile limonun suyu cilde uygulanmalıdır. Bir saat kadar durulamadan beklenmelidir. Ardından ılık su ile cilt durulanmalıdır.

Alternatif olarak, limon suyu, süt tozu ve bal karışımı da cilde uygulanabilir.

3. Cilt Beyazlatmak İçin Nohut Unu Maskesi

cilt-beyazlatmak-icin-dogal-yontemler

Nohut unu cilt beyazlatmak için başvurulacak doğal yöntemlerdendir. Az miktarda nohut unu ve suyu karıştırarak, koyu bir macun elde edilmelidir. Yüz, ayak ve ellere uygulayıp macun kuruyana kadar beklenmeli ve ardından su ile temzlenmelidir.

4. Cilt Beyazlatmak İçin Bal Maskesi

bal-maskesi
cilt-beyazlatmak-icin-dogal-yontemler

Bal iyi bir nemlendirici olmasının yanında, cilt rengini açma konusunda da iddialı besinler arasındadır. Saf bal cilde sürülmeli, birkaç dakika bekletildikten hemen sonra ılık su ile cilt durulanmalıdır. Cilde uygulanan bal, aynı zamanda ölü deriden kurtulmak için de iyi bir yöntemdir.

Ayrıcı bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı limon suyu karıştırılarak yüze uygulanabilir.

5. Cilt Rengini Açmak İçin Salatalık Maskesi

cilt-beyazlatmak-icin-dogal-yontemler

Salatalık cildi ferahlattığı gibi cilt rengini açmak için de oldukça etkilidir. Tüm cilt tipleri için uygulanabilirdir.

Koyu cilt bölgelerine salatalık dilimleri koyulmalıdır. Birkaç dakika bekletilmeli ve ardından cilt durulanmalıdır. Günde birkaç defa uygulanabilir.

6. Cilt Rengini Açmak İçin Yulaf Ezmesi Maskesi

Yeni cilt hücrelerinin büyümesine yardımcı olmak, cilt tonunu geliştirmek için oldukça önemlidir. Yulaf ezmesi cilt hücrelerinin büyümesine yardımcı olarak cilt tonunu açmaktadır.

Yulaf ezmesi ile bir miktar domates suyu karıştırılmalıdır. 30 dakika kadar bekletilmesinin ardından cilt soğuk su ile durulanmalıdır. Bu yöntem her gün uygulanabilir.

ÖNEMLİ: Yukarıda belirtilen yöntemler uygulanırken, ciltte açık yara olmadığından emin olunmalıdır. Limon suyu ve domates suyu gibi maddeler açık yara ile temas etmeleri halinde ağrıya yol açabilmektedirler. Bu sebeple yukarıda belirtilen yöntemler uygulanırken, bu konuda hassas davranılması tavsiye edilmektedir.

ÖNERİLEN YAZI: GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIĞI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Cilt (ten) rengini açmak, cilt beyazlatmak için doğal yöntemler içinden birini seçerek uygulayabilirsiniz. Dilerseniz hazır ürünler kullanarak da daha beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz. Hazır ürünleri incelemek ve güvenli bir şekilde alışveriş yamak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.