Cildinizin Beslenmenizle İlgili Söylemeye Çalıştığı Şeyler

Yediğiniz her şeyin yalnızca iç sağlığınız üzerinde değil, dış görünüşünüz üzerinde de bir etkisi vardır. Tabağınıza koyduğunuz şey, cildinize sürdüklerinizden daha önemlidir. Son zamanlarda abur cubur yiyecekler tüketiyorsanız, sonuçlarını da görme ihtimaliniz yüksek; sivilce, şişmiş gözler cildinizin beslenmenizle ilgili söylemeye çalıştığı şeyler arasındadır. Bunları önlemek için, günlük beslenmenizde yapabileceğiniz bazı küçük değişiklikler mevcut.

Cildinizin Beslenmenizle İlgili Söylemeye Şeyler

cildinizin-beslenmenizle-ilgili-soylemeye-seyler

Sivilce

Ertesi sabah katılacak önemli bir randevunuz var ve yüzünüzdeki sivilceleri farkettiniz. Önceki gece yüzünüzde küçük sivilceler var mıydı? Sizce bu sivilceler neden sizi asla yalnız bırakmıyor? Yemek yeme alışkanlıklarınız onları size doğru çekmiş olabilir. Evet, doğru okudunuz! İyot içeriği yüksek olan yiyecekler sivilceyi tetikleyebilir. İyot bakımından zengin yiyecekler için beslenmenizi yeniden değerlendirin.

İLGİLİ YAZI: Sivilce İçin Doğal Maske Tarifleri: Sivilce Nasıl Geçer?

Cildinizin Beslenmenizle İlgili Söylemeye Çalıştığı Şeyler: Erken Yaşlanma Belirtileri

Cildinizin beslenmenizle ilgili söylemeye çalıştığı şeyler arasında temel besinlerin yetersizliğini anlatan yaşlanmanın erken belirtileri vardır. Yaşlanma doğal bir süreçtir. Bunu tersine çeviremezsiniz ama yavaşlatabilirsiniz. Yemeğinizi ne kadar hızlı yerseniz, vücudunuz o kadar az besin tüketir. Doğru çiğneme, tadına bakma ve yiyecek yutulması, sindirim sisteminiz tarafından daha fazla besin emilimini sağlar.
Cilt; proteinler, vitaminler ve mineraller gibi temel besinlerden mahrum olduğunda yaşlanır. Bu besinlerden yeterince tüketmiyorsanız, cildinizin hepsini yansıtması olasıdır.

cildinizin-beslenmenizle-ilgili-soylemeye-seyler

Cildinizin Beslenmenizle İlgili Söylemeye Çalıştığı Şeyler: Kuru Cilt

Kuru, pul pul ve çatlak cilt oldukça can sıkıcı olabilir. Düzenli olarak kuru, pul pul dökülen cilt problemi yaşıyorsanız, o zaman muhtemelen daha fazla su içmeniz veya en azından salatalık, marul ve karpuz gibi daha fazla nemlendirici yiyecekler yemelisiniz. Diyetimiz cildimizi nemli ve parlak tutmada önemli bir rol oynar.

İLGİLİ YAZI: Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendiriciler ve Faydaları

Cildinizin Beslenmenizle İlgili Söylemeye Şeyler: Şişmiş Gözler

Kabarık bir yüz muhtemelen vücudunuzun iyi yağlardan yoksun olduğu anlamına gelebilir. Tohum ve yağlardan elde edilenler gibi temel yağ asitleri cilt iltihabına karşı koruma sağlar.

cildinizin-beslenmenizle-ilgili-soylemeye-seyler

Çatlaklar

Çatlaklar, dermis olarak adlandırılan, derinin orta tabakasının yırtılması nedeniyle oluşur. Diyetinizde daha az çinko varken, yara izleri daha sık (ve daha şiddetli) meydana gelir. Dokuların onarımı ve iyileşmesi söz konusu olduğunda, çinko çok önemli bir rol oynar. Çinko dokuların tamirinde ve iyileşmesinde önemlidir. Beslenme alışkanlıklarınıza göz atarak gerekli takviyeleri yapmalısınız.

Cildinizin beslenmenizle ilgili söylemeye çalıştığı şeyler aslında açıktır. Cilt bakımınızı ne kadar düzenli yaparsanız yapın, beslenmeniz dikkat etmezseniz en iyi sonucu alma ihtimaliniz yoktur. Yani diyetinizde bu küçük değişiklikleri yapın ve gençleşin.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.