Çakra Temizliği İle Kötü Enerjinizden Kurtulun

Çakra nedir? Çakra temizliği neden önemlidir? Çakra temizleme nasıl yapılır? Çakra temizliği yapılmazsa ne olur?

Çoğunlukla Hint felsefesi sayesinde dünyaya yayılmış olan yoganın bir parçası olarak görülen çakra kavramı aslında tüm insanlık için büyük önem taşımaktadır. Vücudunuzdaki tüm duygularınızın kontrolünü ve dengesini sağlayan çakralar hakkında ne kadar çok şey bilirseniz kontrol etmek, kendinizi tanımak ve karşılaştığınız durumları çözüme kavuşturmak o kadar kolay olacaktır. 

İLGLİ YAZI: Enerjik Olmak İçin Ne Yapılmalı? Yorgun Hissetmeyi Durdurun!

Çakra Temizliği İle Kötü Enerjinizden Kurtulun

Çakra Nedir?

Çakralar sahip olduğumuz enerjiyi düzenleyen, mutluluk, aşk, heyecan gibi duygularımızı kontrol etmeye yarayan enerji merkezleridir. Vücudumuzda yedi adet temel enerji merkezi yani çakra bulunur. Bunlar kuyruk sokumuzdan başlayarak göz hizamıza kadar çıkmaktadır. En alttan başlayarak ilk çakramız olan kök çakra adrenalin hormonundan sorumludur. Sakral çakrası göbek kısmında bulunur ve yumurtalık hormonunu düzenler. Pankreas ve göbek sakrası pankreas salgılarını kontrol eder. Ana çakra yine pankreastan sorumlu olan enerji merkezinde bulunur. Aşağı kalp çakrası dolaşım sistemini düzenleyerek kalp atışlarını kontrol eder ve kalbe ulaşan, kalpten ayrılan kanın vücuttaki döngüsünü düzenler. Kalp çakrası kalp ile birlikte ciğerlerin işleyişinde rol oynar. Bununla birlikte üst kalp, dil, boğaz ve göz çakraları da bulunmaktadır. Gezegenlerin dünyaya göre konumlarının değişmesi yeni enerji merkezlerinin bulunmasına ve haklarında daha çok bilgiye ulaşılmasına neden olabilir.

cakra-temizligi-ile-kotu-enerjinizden-kurtulun

Çakra Temizliği Neden Önemlidir?

Çakralar kapalı olduğunda vücutta dolaşan kötü enerji diğer sistemleri de etkileyerek vücuttaki döngülerin işleyişini bozacaktır. Kendinizi halsiz, yorgun ve hasta hissedecek ve muhtemelen de sebebini bilmeyeceksiniz. Tüm hormonlarımızı kontrol eden çakralarınızı daima açık tutmak sizi çok daha sağlıklı bir insan haline getirmeye yardımcı olacaktır.

İLGİLİ YAZI: Reikinin Faydaları, Reiki Şifa Çalışması Nedir?

Çakra Temizleme Nasıl Yapılır?

Yapmanız gerekenler aslında son derece basit. Tek yapmanız gereken odaklanmak. Kalça kemiklerinizin rahat edeceği, yatak kanepe gibi alanlar dışında düz bir zemine oturun. Omuriliğiniz için sağlıklı olan oturuş pozisyonuna geçin ve derin bir nefes alın. Unutmayın nefes almak vücudunuzdaki diğer her şeyi düzenleyen, aslında çok basit bir ayrıntı gibi görülse de son derece önemli bir eylemdir. Doğru nefesler alıp vererek çakra temizleme işlemine başlamalısınız. Dikkat etmeniz gereken ikinci şey ise kötü düşüncelerinizden kurtulmak. İyi düşünmeye başlayarak sizi mutlu eden şeylere odaklanın. Siz gevşedikçe ve bu rutine devam ettikçe çakralarınız temizlenmiş ve açılmış olacaklar.

Çakra Temizliği Sonrası Vücudunuzdaki Etkiler Nelerdir?

Bu durumu alışkanlık haline getirip düzenli olarak yapan kişiler kendini daha mutlu ve rahat hissetmeye başlar. Oturma ve yürüme esnasında ortaya çıkan duruş ve görüntü bozukluklarından omuriliklerinin düzelmeye başlamasıyla kurtulurlar. Ayrıca doğru nefes alıp vermeye başlarlar. 

İLGİLİ YAZI: Stres Yönetimi Teknikleri: Doktorların Önerdiği 9 Yöntem

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.