Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir? Nasıl Etki Eder?

Basen eriten yiyecekler nelerdir? Faydaları ve etkileri nelerdir?

Kadınlar için formda olmak, güzel görünmenin en önemli şartlarından biridir. Özellikle yaz aylarında fazla yağlar kadınlar için büyük bir sorun olmaktadır. Bunların başında ise basen yağları gelir. Yağ hücreleri vücudumuzda genel olarak her yere dağılsa da basen, kalça ve göbek bölgesinde bu oran daha fazladır. Doğru besinleri seçerek, doğal yollarla basen yağlarını eritmek mümkün olmaktadır. Düzenli olarak tükettiğinizde bu yiyecekler, tok tutma özelliği sayesinde metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacaktır. Dilerseniz basen eriten yiyecekler nelerdir bir göz atalım;

Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir?

Basen Eriten Yiyecekler: Yumurta

yumurta

Sağlıklı bir şekilde kilo verme konusunda yumurta tüketmenin önemi, bilimsel araştırmalar sonucunda da ortaya konmuştur. Genel olarak sabah kahvaltılarında haşlayarak tüketeceğiniz yumurta sizi tok tutacak ve daha geç acıkmanızı sağlayacaktır. Ayrıca basen bölgesindeki yağları eritirken, vücudunuzun ihtiyacı olan proteini de almış olacaksınız.

Yoğurt

Ara öğün ve ana öğünlerde sıklıkla tüketeceğiniz yoğurt, basen eritme konusunda oldukça faydalı olacaktır. Vücudun kalsiyum ihtiyacının karşılanmasını sağlayan yoğurt, basen eritmek dışında kemik sağlığının da vazgeçilmez besinlerinden biridir.

Greyfurt

greyfurt

Basen yağlarının eritilmesinde oldukça faydalı bir meyve olan greyfurt, C vitamini yönünden de oldukça zengindir. Greyfurtun metabolizmayı hızlı çalıştırma özelliği vardır. Bu sayede, düzenli olarak ana öğünlerde tüketeceğiniz bu meyve ile 2-3 ay gibi bir sürede kilo vermeniz mümkündür.

Roka

Roka, içerisinde kasları güçlendiren ve yağları yakan maddeler barındırmaktadır. Bu yönüyle basen eritmek için roka etkili besinlerden biridir. Rokayı salatanın içerisinde ve sabah kahvaltılarında tüketerek fayda sağlayabilirsiniz.

 Yeşil Çay

basen-eriten-yiyecekler

Sağlık için tüketilmesi gereken çaylardan biri olan yeşil çay, metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak kilo verilmesinde de oldukça etkilidir. Yeşil çay sayesinde vücudunuzdaki fazla yağları yakarak, arzuladığınız kiloya gelmek için bir adım daha atmış olursunuz.


Basen Eriten Yiyecekler: Tavukgöğsü Eti

Çiğnemesi ve sindirilmesi kolay olan tavukgöğsü eti protein bakımından da oldukça zengindir. Tokluk hissi de veren için tavukgöğsü etini, haftada 3 ya da 4 defa tüketebilirsiniz.

Kuru Fasülye

Kalsiyum açısından zengin olan kuru fasülye, şişkinlik hissi ve kabızlığı giderir. Metabolizmayı hızlandırdığı için yak yakmanızı kolaylaştırır.

Limonlu Su

limonlu su

Her sabah aç karnına içeceğiniz bir bardak limonlu, gece boyunca kaybettiğiniz vitamin ve mineralleri geri kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca limonlu su, hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı giderir.

İLGİLİ YAZI: YEŞİL ÇAY ZAYIFLATIR MI?

   Basen eriten yiyecekler tüketmeye özen göstererek istemediğiniz yağlardan kurtulabilirsiniz. Dikkatli beslenmenin yanında, yürüyüş ve basit egzersizlere de önem verirseniz istediğiniz sonuca çok daha kolay kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Shares

Basen Eriten Yiyecekler Nelerdir? Nasıl Etki Eder?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − twelve =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.