Balık Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

Balık burcu özellikleri, balık burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri, kişisel ve fiziksel özellikleri, balık burcunun sağlığı…

Balık Burcu Özellikleri: Kişisel ve Fiziksel Özellikleri

(19 Şubat – 20 Mart) Balık Burcu Özellikleri

Yönetici Gezegeni : Neptün

Element : Su

Nitelik : Değişken

Uğurlu Sayıları : 2, 6

Uğurlu Gün : Cuma

Uğurlu Taşı : Akuamarin

Uğurlu Renk : Nil yeşili, turkuaz

Tarot Kartı : Ay

Hayvan : Balıklar

Bitki : Nilüfer, fulya, söğüt, incir

Kıymetli Taş : İnci

Kıymetli Maden : Platin

Balık Burcunun Olumlu Özellikleri

Şefkatlı, sempatik, alçakgönüllü, hassas, anlayışlı, etkili, adapte olabilir, sezgili, nazik, derin duygular, sevgiye düşkünlük, güzel sanatlarda başarı, merhamet, iyi niyet, yardımseverlik.

Balık Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kolay dağılmak, zayıf arzular, ihmalcilik, gizlilik, belirsizlik, kararsızlık, alınganlık, çekimserlik, karamsarlık, mücadele etmemek.

Balık Burcu Kişisel Özellikleri

Balık burcunun belirgin özellikleri, eli açıklık, sabır ve duyarlılıktır. Vicdanlı, dürüst, sadık ve uysal kişilerdir. İnandırma konusunda oldukça yeteneklidirler. Genel olarak hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri her ne kadar ciddi olsa da gerçekçi değildir. Dış etkenlerden en çok etkilenen burç insanı balıktır.

Sinirli yapısını sakin tavrıyla örter ve herkesin seçtiği özel kişi olma hayalleri kurar. Onlar için yaşam korkutucudur. Kendini güven içinde hissetmek için sürekli korunmaya ihtiyaç duyar. Bunu ona sağlarsanız, ömür boyu size yaslanıp, mutlu olabilir. Eğer ondan uzaklaştığınızı farkederse, sessizce güvenecek başka birini arayacaktır.

Balık burcu insanının kırılgan yapısının altında güçlü bir kişiliği vardır. Üzüntü ve kırgınlıklarından kısa sürede kurtularak, kendini yeni bir yaşamın içinde bulur. Kendi değer yargılarına göre yaşamayı tercih eder. Başkalarına farklı gelen yapısı hep bir sır olarak kalacaktır.

Balık Burcu Fiziksel Özellikleri

Balık etindedirler ve kol, bacak yapıları kısadır. Açık kahverengi gözleri, soluk tenleri ve mahmur gözleri vardır. Kilo almaya eğilimlidirler. İlerleyen yaşlarda alın açılır ve şakaklarda beyazlar olur.

Balık Burcu Sağlık

Balık burcundakiler son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fanteziler ile gerçekler arasında sıkışıp kalırlar. En melankolik burçtur. Çok hassas sinirleri olduğundan çok çabuk yıpranırlar. Kafalarına taktıkları bir sorunları varsa çevreden kopuk yaşamaya başlarlar. Alkol ve uyuşturucu gibi maddelere sığınabilirler. Ancak bu maddelere karşı çok dayanıksız yapıları vardır. Yapılan araştırmalar, en çok psikoloğa giden ve en çok intihar vakalarına rastalan insan grubunun, balık burcundan çıktığını göstermiştir.

İLGİLİ YAZI: HANGİ BURÇ NASIL MUTLU OLUR?

Soğuk algınlığına çabuk yakalanırlar. Ayakları çok hassas olan balık burcu, en küçük bir üşütmede  karın ağrısı yaşarlar ve çok kolay yatağa düşerler. Kilo almaya yatkın insanlardır. Tatlı ve şekerlemelere olan düşkünlüğü diş çürüklerine neden olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.