55-5 Yöntemi İle Dilekleri Gerçekleştirme

Hepimizin hayalini kurduğu birçok dileği vardır. Bunlar belki bir ev, belki bir araba, güzel bir evlilik, para, sağlık ya da huzur olabilir. Ümitsizliğe kapılmış veya isteklerinizin gerçekleşmesi için bir yol arıyor olabilirsiniz. Bu yazıyı okuyor olduğunuza göre bir yol arıyor ve etkili bir yöntem olan 55-5 yöntemi ile dilekleri gerçekleştirme uygulamasını öğrenmek üzeresiniz.

Bilinçaltının Gücü

Dilekleri gerçekleştirmek için bilinçaltının gücünün ne kadar önemli olduğu yadsınamaz bir gerçek. Farkında olsak da olmasak da yaşadığımız hayatı bilinçaltımızda yaratan biziz. Belki hayatınızdaki kötü şeyleri kendiniz yarattığınız düşüncesine inanmıyor olabilirsiniz. Elbette ki kimse kötü bir şeyi kendine çekmek ve olumsuz şeyler yaşamak istemez. Ancak, korkularımız ve kaçındığımız şeyleri de hayatımıza çekeriz. Bunun sebebi bilinç ve bilinçaltının nasıl çalıştığının farkında olmayışımızdır. Siz neye odaklanırsanız, neyin üzerinde düşünürseniz hayatınıza onu çekersiniz.

Parasız kalmaktan korkarsanız ve sürekli bu korkuyu hissedip, bunu düşünürseniz parasız kalırsınız, terk edilmekten korkarsanız terk edilirsiniz, hasta olmaktan korkarsanız hasta olursunuz. Çünkü farkında olmadan bütün enerjinizi bu istemediğiniz durumlar için harcamış olursunuz ve bunları gerçeğe dönüştürürsünüz. Ancak, enerjinizi ve düşüncenizi olmasını istediğiniz şeylere yönlendirirseniz, hayatınızda istediğiniz şeyleri gerçekleştirmeye başlarsınız. Aslında dilekleri gerçekleştirme yönteminin mantığı bu kadar basit.

55-5-yontemi-ile-dilekleri-gerceklestirme
55-5-yontemi-ile-dilekleri-gerceklestirme

Enerjinizi ve düşüncenizi istediğiniz şeylere odaklarken bu durumu beyninizde bir gerçek gibi canlandırmanız, 5 duyu organınızla hissetmeniz ve gerçekleşmiş gibi heyecan, mutluluk duymanız önemlidir. Bu canlandırma işlemine imajinasyon denir. İmajinasyon, istediğimiz kişi ve durumları hayatımıza çekme konusunda çok etkilidir. Ancak, bazı kişiler için imajinasyon yapmak biraz zor olabiliyor ve istedikleri şeyleri hayal etmede zorluk çekebiliyorlar. Bunun için sizlere farklı bir teknik öneriyorum. Takipçisi olduğum Yazar ve Theta Master Tuncay Yeşilpınar’ın anlattığı bu teknik, özellikle imajinasyon konusunda tecrübesiz olan kişiler için çok faydalı.

Kişisel Gelişim Kitaplarından Faydalanın

kisisel-gelisim
55-5-yontemi-ile-dilekleri-gerceklestirme

Kişisel gelişim kitapları okuyarak, olumlu cümle kalıplarını ve mantığını, pozitif düşünceyle neleri değiştirebileceğimizi, beynimizin ve bilinçaltının gücünü daha iyi anlayabilirsiniz. Böylece hayatınızın her anında ve her alanında duygularınızı ve düşüncelerinizi değiştirerek mutlu olmayı, dileklerinizi oldurmayı, istemediğiniz durumları değiştirebilmeyi öğrenirsiniz. Kişisel gelişim alanında okumayı ve araştırmayı bırakmayın.


55-5 Yöntemi İle Dilekleri Gerçekleştirme

 • Öncelikle kendinize bir defter edinin. Bu, dilek çalışması yapacağınız defter olacağı için kullanılmamış, boş bir defter olmalı. Yarın kalmış defterler ya da kağıtlar kullanmayın.
 • Her gün 55 defa olmak üzere, 5 gün dileğinizi bu deftere yazın. Bu çalışmayı gece yatmadan önce yapmanız daha etkili olacaktır. Ancak, böyle bir imkanınız yoksa gün içinde size uygun bir zamanda da yapabilirsiniz. Sakin ve dikkatinizin dağılmayacağı bir ortamda olmaya özen gösterin.
 • Dileğinizi “an be an” kelimesini kullanarak ve şimdiki zaman kalıbında yazın.

          Örnek cümleler:

“An be an sağlığım daha iyiye gidiyor”

“An be an şifa buluyorum”

“An be an bolluğa kavuşuyorum”

“An be an maddi durumum güçleniyor”

“An be an ilişkim düzeliyor”

 • Bu cümleler örnek olarak verilmiştir. Siz bu kalıpları örnek alarak kendinize uygun başka cümleler oluşturabilirsiniz. Ancak cümlelerin kısa ve net olmasına dikkat edin.
 • Çalışmanız 5 günü tamamlamadan ya da tamamladıktan sonra da gerçekleşebilir. Dileğiniz 5 günden önce gerçekleşse dahi çalışmayı yarım bırakmayın ve 5 güne tamamlayın.
 • Daha etkili sonuçlar almak için her defasında 1 dilek için çalışma yapın. Aynı anda yapılan birden fazla dilek çalışması etkiyi azaltabilir.

İLGİLİ YAZI: SU İLE DİLEKLERİ GERÇEKLEŞTİRME TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR?

    55-5 yöntemi ile dilekleri gerçekleştirme çalışması kolaylıkla yapabileceğiniz ve inanılmaz sonuçlar alacağınız bir tekniktir. Dilerseniz bu tekniği aşağıdaki videoyu izleyerek, Tuncay Yeşilpınar’dan dinleyebilirsiniz.

55-5 yöntemi ile dilekleri gerçekleştirme, püf noktalarına dikkat ettiğiniz sürece dilek gerçekleştirme çalışmaları arasında en basit ve en etkili olanlardan biri. İmgeleme yapmakta güçlük çekiyorsanız bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi ki imgeleme yapma konusunda başarılı olanlar da bu tekniği mutlaka denemeli.

Sosyal Medyada Paylaş
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  10
  Shares

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − eleven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.