Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Maske Tarifleri

   İnce telli saçlar cansız bir görünüme neden olur ve kolay şekil almazlar. Saç tellerinin ince olmasının birçok sebebi vardır. Stres,  yanlış saç bakımı ve saç ürünleri, alerjik reaksiyonlar, hava kirliliği, yetersiz beslenme, genetik faktörler, hormonal bozukluklar ve yeterince uyumamak saç tellerinin ince olmasının nedenleri arasındadır. Sizde ince telli saçlara sahipseniz, daha hacimli saç görüntüsüne saç tellerini kalınlaştırmak için maske tarifleri ile kavuşabilirsiniz. Böylece daha güzel, daha şekilli ve daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.


Saç tellerini kalınlaştırmak için maske tarifleri;

Hacimli Saçlar İçin Zeytinyağı:

Zeytinyağı saçlarınızın güçlenmesini, yumuşamasını ve hacim kazanmasını sağlar. Zeytinyağı ile saç bakımı için;

Zeytinyağını biraz ısıtın ve parmak uçlarınızla saç derinize iyice yedirin. 50 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Avokado:

Avokado yüksek E vitamini içeriğiyle saçların nemlenmesini ve saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar. Avokado ile saç bakımı yapmak için;

Bir avokado ve muzu ezerek püre haline getirip, bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

Hacimli Saçlar için Keten Tohumu:

Keten tohumu Omega-3 açısından oldukça zengindir. Bu yönüyle keten tohumu saçlara hacim kazandırmak için kullanabileceğimiz doğal bir yöntemdir. Keten tohumu ile saç bakımı için;

Çeyrek fincan keten tohumunu, bir gece boyunca suyun içinde bırakın. Ertesi gün keten tohumlarını 2 bardak suda kaynatarak jel kıvama gelmesini sağlayın. Jeli süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Ardından saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Meyan Kökü:

Meyan kökü saç derisindeki gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylece saçlar daha hacimli çıkar. Meyan kökü ile saç bakımı yapmak için;

2 yemek kaşığı meyan kökü tozu ile bir tutam safranı, 4 yemek kaşığı sütün içine koyup karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize iyice yedirin ve bir gece saçınızda bırakın. Sabah saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Yumurta:

Protein bakımından zengin olan yumurta, saçlarınızın güçlenerek daha hacimli olmasını sağlar. Yumurta ile saç bakımı için;

Saç uzunluğunuza göre 1 ya da 2 yumurtayı iyice çırpın ve hafif nemli saç ve saç derinize yedirin. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Hacimli Saçlar İçin Portakal Suyu:

Portakal suyu hem saç tellerini kalınlaştırır hem de kepeği giderir. Portakal suyu ile saç bakımı;

Portakal suyunu saçlarınıza ve saç diplerinize uygulayarak 30 dakika bekleyin. Ardından isterseniz sadece su ile isterseniz şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Hacimli Saçlar İçin Bal:

Bal, saçı hem besler hem de hacmini arttırır. Bal ile saç bakımı için;

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı kurutulmuş adaçayı, yarım yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve yarım bardak suyu karıştırın. Karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize sürüp yarım saat bekleyin ve yıkayın.


Hacimli Saçlar İçin Jojoba Yağı:

Jojoba yağı, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır ve saç foliküllerinin üretiminin artmasını sağlar. Böylece saç tellerinin kalınlaşmasını ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Jojoba yağı ile saç bakımı;

Jojoba yağını saç derinize iyice yedirin ve bütün gece bekletin. Sabah saçlarınızı şampuanla yıkayın. Bu bakımı haftada 2-3 defa yapabilirsiniz.

 

Saç tellerini kalınlaştırmak için maske tarifleri bunlar. Size daha pratik gelen bir tanesini seçerek uygulayabilirsiniz.