Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın vazgeçilmez bir parçası olan rimel, kirpiklerin daha uzun, dolgun ve gür görünmesini sağlar. Böylece gözler daha büyük ve çekici hal alır. Tabiki etkileyici görünüm ve iyi  bir makyaj için rimel sürmenin püf noktaları nedir bilmek gerekiyor. Kötü sürülmüş rimel, tüm makyajınızı sabote edebilir. Daha güzel bir görünüm için rimel nasıl sürülür birlikte inceleyelim.


Rimel Sürmenin Püf Noktaları

  • Eğer kirpikleriniz düz ise, rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcısı kullanmanız daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

  • Rimeli ilk önce üst kirpiklerinize sürün. Kirpiklerinizin en dibinden başlayarak, sağa ve sola zikzak hareketlerle kirpik uçlarınıza kadar uygulayın. Böylece, rimel her bir kirpiğe yayılacak ve topaklanma olmadan tel tel ayrılacaktır.

 

  • Üst kirpiklere rimeli sürdükten sonra alt kirpiklere rimel uygulaması yapabilirsiniz. Alt kirpiklere rimel sürerken yukarıya doğru bakın ve yine zikzak hareketlerle rimeli uygulayın. Alt kirpiklere uyguladığınız rimel, üst kirpiklere sürülenden daha az olmalıdır. Daha çekici bir görünüm için üst kirpiklerin daha vurgulayıcı olması gerekir. Ayrıca alt kirpiklere çok fazla rimel sürerseniz, gözleriniz olduğundan daha düşük görünecektir.

 

  • İstediğiniz kirpik dolgunluğu ve uzunluğunu elde edemediyseniz ikinci kat rimeli uygulamak için çok fazla beklemeyin. Rimel kuruduktan sonra ikinci katı sürmek isterseniz, kirpiklerde topaklanma ve yapışma oluşabilir.

 

  • Rimel uygularken göz çevresine bulaşan rimeli kurumadan, küçük bir pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Dilerseniz makyaj temizleyicisi de kullanabilirsiniz.

 

  • Daha dolgun kirpik görüntüsü ve daha kalıcı rimel için ikinci kat rimeli sürmeden önce pamuklu çubuk yardımıyla, kirpiklerinize hafifçe  transparan pudra sürebilirsiniz.