Kısa Sürede Genç Bir Görünüme Kavuşabilirsiniz

Yıllar geçtikçe kilo kaybı, nemsiz kalma ve belirginleşmeye başlayan kırışıklarla birlikte cilt içeriğinde azalan kolajen doku kaybına bağlı olarak görülmeye başlayan yaşlanma belirtileri, hemen hemen herkesin kâbusu. Buna ek olarak, bir süre sonra destek dokusu da azalınca cilt sarkması kaçınılmaz olabiliyor. Bu tür yaşlanma belirtilerinden sonra genel olarak herkesin aklına gelen çözüm ise kırışıklık karşıtı kozmetik ürünlerden yardım almak oluyor. Ancak, maalesef derinin sadece üst tabakalarına etki eden bu tür ürünlerden beklenilen etki elde edilemiyor. Bu aşamada ise kişi daha cesur davranarak yüz gerdirme ya da yüz asma ameliyatları gibi çözümlere yönelebiliyor. Bu yazımızda bahsedeceğimiz sıvı yüz gerdirme yöntemiyle kısa sürede genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Sıvı Yüz Gerdirme (Likit Facelift) Yöntemi İşe Yarıyor mu?

 

Her konuda olduğu gibi, yüz gerdirmek için de kolay bir yöntem var. Deri altına enjekte edilmesinden dolayı sıvı yüz gerdirme ya da diğer adıyla ‘likit facelift’ yöntemi olarak bilinen bu yöntemde, dolgu olarak deri altına kas rahatlatıcı ürünler enjekte ediliyor ve bu sayede cildin gençleşmesi sağlanıyor.

 

Sıvı yüz gerdirme yönteminin en çok işe yaradığı cilt tipleri ise, hafif ve orta sarkmaları olan ciltler denilebilir. Ayrıca bu yöntem, çene etrafında çizgileri belirmeye başlayanlar veya belirgin doku kaybı olanlar için de oldukça etkili. Bununla birlikte, kanama bozukluğu, şeker hastalığı, kas ve sinir rahatsızlığı ya da bağışıklık sistemi gibi rahatsızlıkları olanlar için sıvı yüz gerdirme yönteminin uygun bir yöntem olmadığını belirtmekte de yarar var.

 

Sıvı Yüz Gerdirme Yönteminin Yan Etkileri Var mı?

 

Bu yöntemin bilinen en büyük yan etkisi, iğne giriş yerlerinde görülen hafif morluklar ve kızarıklıklar. Ancak bu morluklar birkaç gün içerisinde geçiyor. Ayrıca birçok kişinin çekindiği şiş yüz görünümü ya da balonsu yüz görünümü sıvı yüz gerdirme yönteminde görülmüyor. Üstelik sıvı yüz gerdirme yöntemi 1-2 yıl için geçerli olsa da, yüze enjekte edilen sıvı hyaluronik asit sayesinde cilt kendi yağ dokusunu üretmeye başlıyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.