Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri ve Maskeler

Bazen saçlarımıza uyguladığımız işlemlerden dolayı yıpranan saçlarımızı kestirmek zorunda kalırız. Bazen de değişiklik amacıyla saçlarımızı kestirip pişman oluruz ve bir an önce uzamasını isteriz. Saçlarımızın bir anda uzamasını bekleyemeyiz ancak gerekli özeni göstererek ve saç bakımı yaparak saç uzama sürecini hızlandırabiliriz. İşte hızlı saç uzatma yöntemleri ve hızlı saç uzatan maske tarifleri.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler
hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler

Saç Kremi Kullanın

Kremsiz şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saç kremi uygulayın. Hem kremli şampuan kullanıp hem de saç kremi uygularsanız saçlarınızda dökülmeler meydana gelir.

Sıcak-Soğuk Su Yöntemi

Sıcak suyla yapılan banyonun sonunda saç diplerinizi soğuk suyla yıkayın. Böylece kan dolaşımı artarak, saçın uzaması desteklenmiş olur.

Saç Diplerine Masaj Yapın

Saçlarınızı şampuanlarken saç diplerinize masaj yapın. Masaj, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçların daha çabuk uzamasını sağlar. Gün içerisinde de 10 dakika saç diplerine masaj yaparak saçlarınızın uzama hızını arttırmış olursunuz.

Düzleştirici ve Saç Şekillendirici Kullanmayın

Düzleştirici ve saç şekillendiriciler yüksek ısı nedeniyle saçların kuruyup, yıpranmasına ve incelmesine sebep olur. Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız bu dönemde ısıyla saç şekillendirmeye ara vermeniz gerekiyor.

Saten Yastık Kılıfı Tercih Edin

Pamuk yastık kılıfları daha fazla sürtünme ve elektriklenmeye sebep olarak, saç dökülmelerine ve saçın daha fazla karışmasına sebep olur. Bu nedenle pamuk yerine saten yastık kılıfı tercih edebilirsiniz.

Saçlarınızın Uçlarındaki Kırıkları Aldırın

Birçoğumuz saç uzatmaya çalışırken kestirmek istemeyiz. Ancak saç uçlarındaki kırıklar kesilmezse zamanla saç boyunca ilerleyerek kopmalara sebep olur. Kırıkları alınan saç daha sağlıklı olur ve daha hızlı uzar.

Beslenmenize Dikkat Edin

Protein, E ve C vitamini bakımından zengin beslenmeye dikkat edin. Protein saç dökülmelerini engellerken, E vitamini kan akışını düzenleyerek saç köklerinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Böylece saçlar daha çabuk uzar. C vitamini ise kolajen salgılayarak cildinizin ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Maske Tarifleri

hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler
hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler

Saçlarınızın hızlı uzaması için dikkat edilmesi gereken konulara değindik. Bunun dışında uygulayacağınız saç maskeleri ile saç uzama hızını arttırabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatan Patates Maskesi

Haşladığınız patatesin içine yumurta sarısı ve bal ilave ederek iyice karıştırın. Karışımı saçınıza sürerek 30 dakika bekletin ve saçlarınızı yıkayın.

Hızlı Saç Uzatan Soğan Maskesi

Soğan içeriğindeki antioksidanlar sayesinde saçın hızlı uzamasını sağlar. Aynı zamanda saçlara parlaklık verir. Soğan maskesi için soğanı haşladıktan sonra soğumasını bekleyin. Soğuyan suyu saçlarınıza iyice yedirerek sürün. Maskeyi 1 saat saçınızda beklettikten sonra şampuanlayın.

Hızlı Saç Uzatan Aloe Vera Maskesi

Gece yatmadan önce saçlarınıza aloe vera sürüp, sabah yıkayın. Aloe vera hem saçlarınızın uzama hızını arttırır hem de saçlarınıza parlaklık verir.

Profesör İbrahim Saraçoğlu Hızlı Saç Uzatan Lavanta Kürü

hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler
hizli-sac-uzatma-yontemleri-ve-maskeler

Malzemeler:

1 yemek kaşığı lavanta (Taze)

3 su bardağı sıcak su

Hazırlanışı:

3 su bardağı sıcak suyun içine taze lavantaları ekleyin ve 15 dakika dinlendirin. Daha sonra suyu süzün. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra son olarak hazırladığınız su ile saçlarınızı durulayın. Lavanta küründen günde 1 bardak içebilirsiniz.

Hızlı saç uzatma yöntemleri konusunda önerilerimizi dikkate alarak, hızlı saç uzatmak için maske ve kürleri uygulayarak sizde sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Shares