Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudakların daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için dudak bakımı yapılması şarttır. Dudaklarımız da sıcak ve soğuk havalardan etkilenerek çatlar, kötü ve sağlıksız bir görünüm alır. Ancak, pürüzsüz dudaklar için evde hazırlayacağınız doğal dudak peelingi ile bu sorundan kurtulup, sağlıklı görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. İşte sizler için evde dudak peelingi nasıl yapılır ve pleeling tarifleri ile ilgili bilgiler;


Evde Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Kahveli Dudak Peelingi

Malzemeler:

1 çay kaşığı Türk kahvesi

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı şeker

Yapılışı: Tüm malzemeleri bir kase içerisinde tahta kaşık ile karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza sürerek,  hassas hareketlerle iyice yedirin ve biraz bekledikten sonra durulayın. İhtiyaç duydukça bu doğal dudak peelingini yapabilirsiniz.

Damla Sakızlı Dudak Peelingi

Malzemeler:

1 çay kaşığı damla sakızlı Türk kahvesi

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı toz şeker

Yapılışı: Malzemelerin tamamını bir kase içinde karıştırarak, dudaklarınıza ovalayarak sürün ve 3-4 dakika bekleyin. Ardından dudaklarınızı yıkayın ve krem sürün. Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz bir peeling tarifidir.

Karbonatlı Dudak Peelingi

Malzemeler:

1 çay kaşığı karbonat

1 çay kaşığı bal

2-3 damla zeytinyağı

Yapılışı: Karbonat ve balı iyice karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı dudaklarınıza sürerek 3-4 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Ardından zeytinyağını sürerek 10 dakika bekleyin ve durulayın.

Vazelinli Dudak Peelingi

Malzemeler:

1 çay kaşığı vazelin

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı bal

1 çorba kaşığı toz şeker

Yapılışı: Bal, şeker ve zeytinyağını bir kase içinde karıştırdıktan sonra vazelini de ekleyip tekrar karıştırın. Karışımı dudaklarınıza sürüp 2 dakika bekleyin ve durulayın. Her ihtiyaç duyduğunuzda peelingi yeniden hazırlayıp uygulayabilirsiniz.


Yulaflı Dudak Peelingi

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı deniz tuzu

Yapılışı: Malzemeleri bir kasede karıştırın ve dudaklarınıza yedirerek sürün. Biraz bekledikten sonra yumuşak bir mendil ile temizleyin. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Evde dudak peelingi nasıl yapılır anlattık. Sıra geldi bu pratik ve doğal dudak peelingi tariflerini uygularak daha güzel ve dolgun dudaklara sahip olmaya.