Ev Ofisi Nasıl Düzenlenir? Dekorasyon Önerileri

Ev ofisi nasıl düzenlenir? Ev ofisi dekore edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Evden çalışıyorsanız, kendinize çalışma alanı olarak belirleyeceğiniz bir alana ve düzene ihtiyacınız olcaktır. Evde çalışırken verimli olabilmeniz için evin günlük yaşam uğraşlarından ve dikkatinizi dağıtacak etkenlerden uzak olmanız gerekir. Bunun için çalışma alanınızı, evinizin oturma odası ya da mutfak gibi bölümlerinde oluşturmak yerine daha az kullanılan ya da kullanmadığınız bir oda ya da alanda tasarlamanız daha uygun olacaktır. Bu yazımızda ev ofisi nasıl düzenlenir ve ev ofisi dekorasyon önerileri hakkında ipuçları vereceğiz.

Ev Ofisi Nasıl Düzenlenir?

ev ofisi nasıl düzemlenir

1) Ev Ofisi Düzenlerken İhtiyacınız Olan Herşeyi Bir Arada Bulundurun

İhtiyacınız olan her şeyin çalışma alanında olmasına özen gösterin ve home office dekorasyonunu buna göre belirleyin. Çalışma masası, sandalye, bilgisayar, yazıcı gibi gerekli herşeyi çalışma alanınıza yerleştirin ve bu alanda sabit bırakın ki çalışmaya başladığınızda herşey hazır olsun ve vakit kaybı yaşamayın. Kalem, makas, kağıt gibi ofis araçlarınızı masanın üzerinde bulundurun. Bunun dışında dekorasyon önerisi olarak bu alanda raflardan yararlanmanızı öneririz. Böylece sürekli el altında olması gerekmeyen malzemeleri ya da dosyaları raflara yerleştirerek daha düzenli çalışabilirsiniz.

2) Ev Ofisi Alanınızı Ayrı Tutmaya Özen Gösterin

ev ofisi nasıl düzenlenir

Evdeki diğer bireylerden çalışma alanınız içi özen göstermelerini isteyin. Aile bireylerinin burada yemek yemek, uyumak gibi faaliyetlerine müsaade etmeyin. Eğer çalışma alanınızı ortak kullanım alanı olarak paylaşmak zorundaysanız, çalışma verimini korumak ve dağınıklığı önlemek için iki alan arasındaki boşlukları ayırdığınızdan emin olun.

3) Dosyalama Sistemi Kullanın

İşle ilgili belgeleriniz ile kişisel belge ve eşyalarınızı ayrı ayrı olacak şekilde dosyalayın. Bunları kategorilere ayırabilir, tarih ve önem sırasına göre düzenleyebilirsiniz. Böylece karışıklıkların önüne geçmiş olursunuz.

4) Sadece İşe Yarayan Şeyleri Tutun

ev ofisi nasıl düzenlenir

Çalışmayan ya da arızalı olan eşyaları tamir ettirin ya da atın. Gereksiz ve çalışmayan eşyalar çok fazla yer tutacaktır ve gözetimsiz kalırsa birikecektir. Dağınıklığı kontrol altında tutabilmek için sadece çalışan ve işinize yarayan eşyaları tutmaya özen gösterin.

5)Çalışma Alanına Ait olmayan Eşyaları Tutmayın

İşinizle ilgili olmayan eşyaları bu alanda tutmayın. Çocukların oyuncakları, diğer aile bireylerinin ya da sizin özel eşyalarınızı evin diğer alanlarında, olması gereken yerlere yerleştirin.

6) Her Kullanımdan Sonra Düzenli Bırakın

ev ofisi nasıl düzenlenir

Ev ofisinizi kullandıktan sonra düzenli bırakmaya özen gösterin. Kağıtlarınızı dosyalayın ve diğer ofis malzemelerini yerlerine yerleştirin. Böylece biriken dağınıklıkla savaşmak zorunda kalmazsınız.

7) Düzenli Temizlik Yapın

ev ofisi nasıl düzenlenir

Haftada 1 veya 2 kez çalışma alanınızın genel temizliğini yaparak her zaman temiz kalmasını sağlayın.

8) Bitirdiğiniz ve Yapmanız Gereken İşleri Ayrı Yerlerde Tutun

ev ofisi nasıl düzenlenir

Bitirdiğiniz işleri dosyalayıp, yapmanız gerekenleri ise ayrı bir yerde tutarak karışıklığı engellemiş olursunuz. Böylece zaman kaybetmeden ve oyalanmadan yapmanız gereken işlere organize olabilirsiniz.

Ev ofisinin düzenini sağlayarak ve bu düzeni koruyarak çok daha verimli çalışabilirsiniz. Ev ofisi nasıl düzenlenir konusunda birkaç tüyo ve ev ofisi dekorasyon önerilerinde bulunduk.  Umarız bu ipuçları faydalı olmuştur. Sizin de home office dekorasyonu konusunda fikirleriniz ve tecrübe ettiğiniz önerileriniz varsa yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.