Doğal Yollarla Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Bir değişiklik yapıp, saçlarınızda farklı bir renk denemiş ve  sonuçtan  hiç  memnun kalmamış olabilirsiniz. Bu sorundan kurtulmak ve  saç rengini akıtmak için kimyasal yollar elbette mevcut ancak bu yöntemler hem maliyetlidir hem de saçlarınızı yıpratır. Eğer doğal yöntemlerle saç rengini akıtmayı denerseniz, fazla para harcamayacağınız gibi saçlarınızın zarar görmesini de engellemiş olursunuz. İşte size, doğal yollarla saç boyası nasıl akıtılır sorusu için birkaç önerimiz var. İstediğiniz yöntemi seçerek uygulayabilirsiniz.


Doğal Yollarla Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saç Boyası Akıtmak İçin Karbonat

Karbonat ile saç boyası akıtmak için eşit miktarda kepek önleyici şampuan ile karbonatı iyice karıştırın. Bu karışımı saçınızı yıkamanıza yetecek miktarda yapın. Karbonatlı şampuanla saçınızı yıkayıp 5-10 dakika bekletin ve durulayın. Ardından kepek önleyici şampuan ile tekrar saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi normal şampuanla da uygulayabilirsiniz. Ancak kepek önleyici şampuanlar, saç boyasını akıtmak için karbonatın etkisini arttıracaktır.

Saç Boyası Akıtmak İçin Limon

Limon, içerdiği asit ile saç boyasını akıtmak için kullanabileceğiniz diğer bir doğal yöntemdir. Saçlarınızı limon suyu ile durulayıp yarım saat bekleyin ve sıcak su ile tekrar durulayın. Limonun açıcı etkisini arttırmak için bekleme süresini güneşin altında geçirebilirsiniz.

Saç Boyası Akıtmak İçin Beyaz Sabun

Beyaz sabun arındırıcı özelliği ile saç boyasını akıtmakda oldukça etkilidir. Saçlarınızı beyaz sabunla iyice köpürttükten sonra bir süre bekleyin ve saçlarınızı durulayın. Sabun saçlarınızı kurutacağı için uygulama sonrası saçlarınızı kremleyerek saçınızın nemini geri kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Boyası Akıtmak İçin C Vitamini

C vitamini hem saç boyasını akıtmakta hem de saçı besleyip, yumuşatmakta etkili bir doğal yöntemdir. Kapsül şeklinde alacağınız C vitaminlerinden 10-15 adet kadar ezerek kepek önleyici şampuanın içine karıştırın. Saçınızı bu karışımla köpürtüp, 45 dakika kadar bekleyin ve durulayın. Bu yöntemin saçınıza hiçbir zararı yoktur ve koyu renk saçlarda bile oldukça etkilidir.

   Doğal yollarla saç boyası nasıl akıtılır sorunuza cevap olarak istediğinizi seçerek, istemediğiniz saç renginden kurtulabilirsiniz. Bu uygulamalardan sonra rutin saç nemlendirme uygulamanızı yaparsanız saçlarınız daha bakımlı görünecektir.