Çanta Alırken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Püf Noktası

Kadınların ayakkabıdan sonraki en büyük tutkusu çanta tutkusudur desek yalan olmaz herhalde. “ Çanta alırken dikkat etmemiz gereken 5 püf noktası nedir ” hep birlikte göz atalım.

Çanta Alırken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Püf Noktası
Çanta alışverişine gittiğimizde sadece beğendiğimiz çantayı seçmek, kullanamayacağımız ürünler almamıza neden olabilir. Bu yüzden çantanın hem zevkimize uygun hem de kullanışlı olması gerekir.

Çanta Alırken Dikkat Etmemiz Gereken 5 Püf Noktası

1) Uygun Büyüklükte Olmalı

Çanta alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta çantanın büyüklüğüdür. Çantanın, sizin için kullanışlı büyüklükte olması ve eşyalarınızın tamamının sığması gerekir. İhtiyacınız olandan daha küçük bir çanta alırsanız muhtemelen fazla kullanamazsınız ve boşuna bir alışveriş yapmış olursunuz.

Tabii ki çantanın büyüklüğünü seçerken nerede kullanacağınız da önemli bir unsur. Günlük olarak ya da işe giderken kullanacaksanız, eşyalarınızın sığacağı büyüklükte bir çanta tercih etmelisiniz. Ancak davetlere giderken kullanabileceğiniz bir çanta arıyorsanız daha küçük ve zarif çantaları tercih etmelisiniz.

2) Sağlam Malzemeden Yapılmış Olmalı

Çantanın yapıldığı malzemenin dayanıklı olması, onun kullanım süresini uzatacaktır. Kısa zamanda yıpranıp, yırtılacak bir çanta istemiyorsanız dayanıklı malzemeden üretilmiş olanları tercih edin.

3) Bölmeleri Yeterli Olmalı

Kadınlar genellikle çantalarında çok fazla eşya bulundururlar. Bu yüzden, çantanın içinde anahtar ya da telefon bulmak bazen bir işkenceye dönebilir. Aradığınızı kolayca bulmak istiyorsanız, alacağınız çantanın yeteri kadar gözü olduğundan emin olun.

4) Rengi Kıyafet Seçimlerinize Uygun Olmalı

Aldığınız çantayı sık sık kullanmak istiyorsanız kıyafetlerinizin rengiyle uyumlu olup olmadığına bakın. Her kıyafetinize uygun olmasa bile dolabınızdaki birden fazla kombinle uygun olması, çantanızı daha fazla kullanmanıza olanak sağlar.

Belli bir kombin için çanta arıyorsanız, ona uygun değişik renklerde çanta tercih edebilirsiniz. Ancak her zaman kullanabileceğim bir çanta olsun diyorsanız bej, gri ve siyah renk çantaları tercih edebilirsiniz.

5) Fiyatı Kullanım Amacınıza Uygun Olmalı

Aldığınız çantayı uzun süre kullanmak istiyorsanız kaliteli bir çanta tercih etmelisiniz. Bu çantanın fiyatı biraz yüksek olacaktır ama sizi yarı yolda bırakmayarak ödediğiniz rakamın hakkını verecektir.

Sadece birkaç kullanımlık bir çanta arıyorsanız çok fazla para ödemeden, düşündüğünüz kombine uyacak, güzel görünen, daha uygun fiyatlı bir çanta almanız yerinde olacaktır.

Editörün Önerisi

Evinizin rahatlığında alışveriş yapmak istiyorsanız birbirinden güzel ve farklı tarzlarda çanta ve aksesuarları uygun fiyatlara bulacağınız coquet‘i incelemenizi tavsiye ederim.